-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Támogatói látogatás a Karitász táborban
2008.08.05. 18:28 |
Ingyenes táborozást szervezett rászoruló fehérvári diákoknak az Öreghegyi Plébánia Karitász Csoportja. Két héten át 40 gyermek számára biztosítanak napközbeni felügyeletet és étkeztetést, valamint nyelvórák és kézműves foglakozások is várják a résztvevőket. Kedden délelőtt a város polgármestere és Öreghegy önkormányzati képviselője látogatott el a táborba. Az ő támogatásuknak köszönhető, hogy idén is megszervezte a programot a karitász csoport.
KÉPGALÉRIA

Immár második hete zajlik az Öreghegyi Plébánia Karitász Csoportja által szervezett gyermektábor a Szabadművelődés Házában. Fél nyolckor reggelivel indul a nap, majd a nagyobbak német és angol nyelvű játékos oktatáson, a kisebbek pedig kézműves foglalkozásokon vesznek részt. Péntekenként kirándulni indul a csoport, múlt héten például Magyarország fővárosába vitték el a diákokat. Idén 40 gyermeket táboroztatnak a szervezők, ami az elnyert támogatásoknak köszönhető. Jelentős segítséget kaptak az Alcoa Alapítványtól, Warvasovszky Tihamér polgármestertől, valamint Östör Annamária és dr. Dienesné Fluck Györgyi önkormányzati képviselőktől. A tábor vezetője, Kádár Sándorné kiemelte: a programok a családok számára teljesen ingyenesek, ami azért fontos, mert csupa rászoruló gyermeket fogadnak. Támogatóik segítségével nemcsak a nyári tábort tudták megszervezni, hanem az egész éves működésük is biztosított. A karitász csoport tagjainak életében rendszeresek a családi délutánok, emellett önkénteseik egyedülálló, idős embereket látogatnak és gondoznak. Az idei gyermektábor pénteken egy Hollókői és Ipolytarnóci kirándulással zárul, ahol a népi kultúrával és hazánk hagyományaival ismerkednek a résztvevők.

Székesfehérvár Önkormányzata idén is két helyszínen szervezett nyári táborokat: napközis tábort a Bregyó-közben, illetve bentlakásos tábort Velencén. Ezen a két helyszínen összesen több mint 2500 gyermeknek biztosítottak részvételi lehetőséget. A saját táborokon felül mindazokat az intézményeket és civil szervezeteket is segíti a város, akik felvállalják további nyári táborok szervezését. Az Ifjúsági Alap keretében 2,5 millió forint pályázati forrást biztosítottak idén erre a célra. 24 pályázatot támogatott az elbíráló szakbizottság és a város polgármestere. Ezeknek a táboroknak egy része már megvalósult, de több közülük éppen most a héten zárul.
KÉPGALÉRIA

Immár második hete zajlik az Öreghegyi Plébánia Karitász Csoportja által szervezett gyermektábor a Szabadművelődés Házában. Fél nyolckor reggelivel indul a nap, majd a nagyobbak német és angol nyelvű játékos oktatáson, a kisebbek pedig kézműves foglalkozásokon vesznek részt. Péntekenként kirándulni indul a csoport, múlt héten például Magyarország fővárosába vitték el a diákokat. Idén 40 gyermeket táboroztatnak a szervezők, ami az elnyert támogatásoknak köszönhető. Jelentős segítséget kaptak az Alcoa Alapítványtól, Warvasovszky Tihamér polgármestertől, valamint Östör Annamária és dr. Dienesné Fluck Györgyi önkormányzati képviselőktől. A tábor vezetője, Kádár Sándorné kiemelte: a programok a családok számára teljesen ingyenesek, ami azért fontos, mert csupa rászoruló gyermeket fogadnak. Támogatóik segítségével nemcsak a nyári tábort tudták megszervezni, hanem az egész éves működésük is biztosított. A karitász csoport tagjainak életében rendszeresek a családi délutánok, emellett önkénteseik egyedülálló, idős embereket látogatnak és gondoznak. Az idei gyermektábor pénteken egy Hollókői és Ipolytarnóci kirándulással zárul, ahol a népi kultúrával és hazánk hagyományaival ismerkednek a résztvevők.

Székesfehérvár Önkormányzata idén is két helyszínen szervezett nyári táborokat: napközis tábort a Bregyó-közben, illetve bentlakásos tábort Velencén. Ezen a két helyszínen összesen több mint 2500 gyermeknek biztosítottak részvételi lehetőséget. A saját táborokon felül mindazokat az intézményeket és civil szervezeteket is segíti a város, akik felvállalják további nyári táborok szervezését. Az Ifjúsági Alap keretében 2,5 millió forint pályázati forrást biztosítottak idén erre a célra. 24 pályázatot támogatott az elbíráló szakbizottság és a város polgármestere. Ezeknek a táboroknak egy része már megvalósult, de több közülük éppen most a héten zárul.