-
Megújuló, bővülő technikumok
A Deákban egy új, épületszárny készül, ahol helyet kap egy tanétterem, tancukrászda a tankonyhákkal együtt. A Bugát valósághűen felszerelt tankórtermekkel, tanóvodával és egy tanbölcsődével bővül, míg a Váciban megújulnak a tanműhelyek belső terei és elektromos hálózat, valamint a nyílszárók cseréjét követően elkészül a homlokzati hőszigetelés is.
2026.03.17. -
Életmentőt köszöntöttek
Március 15-e, nemzeti ünnepünk alkalmából „Életmentés során tanúsított kiemelkedő helytállása” elismeréséül emléktárgyat adományozott Magyarország belügyminisztere Krainhofferné Karafi Gabriellának, a Felsővárosi Általános Iskola iskolatitkárának, aki egy első évfolyamos gyermek újraélesztésében vett részt az OMSZ munkatársainak iránymutatásával.
2026.03.16. -
Új szálloda épül a MET Arénánál
A MET Aréna szomszédságában egy 120 szobás, négycsillagos hotel épül, amely sportolókat, vendégeket fogad és konferenciáknak is otthont ad majd. Az alapkőletételi ünnepséget kedden tartották.
2026.03.17. -
Iskolák újulnak meg
Mintegy hat és fél milliárd forintos fejlesztési program indult a Székesfehérvári Szakképzési Centrum intézményeiben, három iskola új épületének az alapkövét tették le.
2026.03.17.
Szűrővizsgálatok, gyógytorna és kemencés ételek a VII. Öreghegyi Egészségnapon
A VII. Öreghegyi Egészségnap programjairól a szervezők tájékoztattak részletesen, szerdán, a Hiemer-házban. Östör Annamária elmondta, hogy a város egészségfejlesztési tervével összhangban kezdték el annak idején a városrészi egészségnapok szervezését, amelyek az eddigi alkalmakkor sikeresnek bizonyultak.
Az egészség a kultúránk része.
A kulturális szolgáltatások szerves része az egészség,- és a gasztronómiai kultúra fejlesztése. Ennek jegyében kerül megrendezésre szeptember 14-én, szombaton a VII. Öreghegyi Egészségnap, teljes körű szűrővizsgálatokkal, állapotfelméréssel, - EGK, boka-kar index meghatározás, bőrgyógyászati (melanóma) szűrés, csontsűrűség,- vércukor és koleszterinszint méréssel - mozgással és egészséges táplálkozással kapcsolatos tanácsadással.
Az Öreghegyi Nyugdíjasklub tagjai új fajta kemencés finomságokkal is készülnek. - tette hozzá Östör Annamária, egészségügyi és sporttanácsnok.
„Újdonság a felújított hátsó udvar, ahol az egészséges ételek, sült zöldségek, teljes kiőrlésű tészták készülnek majd, de szabad téren van lehetőség a jóga bemutatóra és gyakorlásra is.” - emelte ki Haász András, az Öreghegyi Közösségi Ház vezetője.
„Szeptember az újrakezdés ideje, folytatódnak az Egészségfejlesztési Iroda által szervezett egyéb programok is, a testi-lelki egészség megőrzésére; így a városrészi egészségügyi programok, folytatják az egyéni és csoportos alakformáló tornát,
folytatódnak a népszerű kondigépes edzések a Túrózsáki úti Szabadidőparkban,
szerdán 17 órakor hat alkalmas, díjmentes nordic walking oktatás indul a Vásártérről.
Folytatódik a kismama relaxációs program, amely hat alkalmas várandósoknak szóló, az ellazulást és a babával való kapcsolatot segítő előadássorozat.
Egyéni dietetikai tanácsadás lesz minden hónap első csütörtökén, amely szakmai segítségnyújtás az egészséges táplálkozás kialakításához, ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
Indul egy gyerekneveléssel, párkapcsolatokkal, korai és késői gyerekneveléssel foglalkozó előadássorozat is, ennek első programja lesz a „Korai fejlődés és szülői kompetencia” című előadás szeptember 25-én 17 órától, a Hiemer-házban.". - hangsúlyozta Dr. Keresztury Lászlóné, az Egészségfejlesztési Iroda szakmai vezetője.
Az Egészségfejlesztési Iroda programjairól részletesen olvashatnak az iroda közösségi oldalán, valamint tájékoztató kérhető az efi@efi.szekesfehervar.hu e-mail címen.