Szoros meccsen kapott ki a Kisvárdától az Alba Fehérvár KC

A szünetben még vezetett az Alba Fehérvár KC a Kisvárda ellen a női kézilabda bajnokság második fordulójának pénteki meccsén, de második játékrészben csak tíz gól dobott a fehérvári alakulat, ez pedig megbosszulta magát, a Kisvárda fordítani tudott, és győzött.

2017.09.15. 20:46 |

A nyáron alaposan továbberősített Kisvárdát fogadt az Alba Fehérvár KC a női kézilabda bajnokság második fordulójában, igaz, a várdaiak az elsőben nem léptek pályára, a Vác elleni találkozójukat elhalasztották a Duna-partiak EHF-kupa meccsei miatt. A mérkőzést picit álmosan indult, az ötödik percben 2-2 volt az állás. Egészen a tizedik percig a Kisvárda állt jobban, ha éppen nem döntetlen volt az állás, ekkor azonban változott a meccs képe, és Mayer, Májer, valamint Pelczéder góljaira nem jött vendégválasz, kettővel a Fehérvár állt jobban. Sőt, Temeséknek volt labdájuk a plusz háromhoz is, de kimaradt a helyzet, és ahogy ilyenkor elleni szokott, büntetett az ellenfél: hét perccel a szünet előtt ismét egyenlő volt az állás. A félidőt azért hazai vezetésnél érte a csapatokat, ehhez kellett Temes pontos büntetője, 13-12-vel mentek pihenni az együttesek.

A második félidőben nem nagyon változott a játék képe, egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól, végi fej-fej mellett haladt a két gárda. Így pedig már menet közben lehetett látni, hogy a hajrára marad a döntés. Négy perccel a vége előtt Májer Krisztina második gólját követően hosszabb idő után ismét a Fehérvár vezetett, de a második félidőben remeklő Marina Dmitrovics akcióból, és büntetőből is betalált, ezzel pedig ismét a Kisvárda került előnybe. Deli Rita hiába hívta le kapusát a végén, hét a hat ellen sem sikerült betalálni, így ha csak egy góllal is de nyert a Kisvárda Székesfehérváron. Az Alba Fehérvár KC két mérkőzés után pont nélkül áll a bajnokságban.

Alba Fehérvár KC – Kisvárdai KC 23-24 (13-12)
Fehérvár: Barjaktarovics, Mistina (kapusok) – Májer 2, Zsilinszkajtye, Lavko5(2), Mendy 4, Gorsenyina 1, Pleczéder 4, Gjorgjijevska 1, Mayer 3, Temes 3(2).