Szóbeszéd és kvíz – különleges programmal ünnepel a 75 éves Alba Regia Táncegyüttes

Idén ünnepli 75 éves fennállását az Alba Regia Táncegyüttes. Az egész éven át tartó eseménysorozatban igazi különlegességnek ígérkezik a Szóbeszéd című program, ahol a régi és az új tagok csevegnek, sztoriznak és igyekeznek tisztázni a pletykákat is. A program január 27-én, szombaton 18.30 órakor kezdődik a Táncházban, a belépés ingyenes.
2024.01.27. 11:10 |
Szóbeszéd és kvíz – különleges programmal ünnepel a 75 éves Alba Regia Táncegyüttes

A Szóbeszéd című beszélgetőműsor és kvízjáték kiváló alkalom arra, hogy különböző generációk táncosai, zenészei, az együtteshez kötődő régi ismerősök találkozzanak és kötetlenül beszélgessenek egymással. A műsorvezetők Juhász Zsófia egyesületi elnök és Majoros Róbert művészeti vezető lesznek, akik ezúttal Török Sándort, Gazdag Bélát, Kneifel Imrét, Kurucz Pált, Kurucz Zsuzsát és Bécsiné Krämer Ágnest kérdezik. A programot kocsmakvízzel zárják a játékos kedvű vendégek részvételével.

A program megvalósítását a Csoóri Sándor Alap, a Nemzeti Kulturális Alap, a Hagyományok Háza és a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatta. A belépés díjtalan, mindenkit szeretettel várnak.

Fehérvári színes

  1. Csabai Pétert köszöntötték

    Csabai Péter 1931. július 31-én született egy olyan korban, mikor az emberek számára a munka, a család és az egymás iránti tisztelet jelentette az élet biztos alapját. Az évek alatt lakatosinasból üzemvezetővé váló motorsport-rajongó élete során nemcsak a gépek összeszerelésében, de a versenyzésben is kiteljesedhetett.

    2026.07.31.
  2. Vadszeder-gyűjtés elhalasztva

    A nagy hőségre tekintettel ELHALASZTOTTÁK a most vasárnapra tervezett, nadapi Herbarius-túrát - tájékoztat közösségi oldalán a Szent István Király Múzeum. A szervezők tehát augusztus 9-én várnak majd mindenkit, aki szívesen csatlakozna a programhoz, hogy a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag vadszederből gyűjtsön Lencsés Rita gyógynövényszakértő vezetésével.

    2026.07.31.
  3. Ételosztás augusztusban

    Augusztus 2-án folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás. A szervezők vasárnap délelőtt, a Deák Ferenc Technikumnál várják a sütemény-, a gyümölcs- és a tartós élelmiszer felajánlásokat a rászorulók számára.

    2026.07.31.
  4. Királyi Közkori idén is

    A Székesfehérvári Királyi Napok rendezvénysorozat részeként augusztus 14-én, pénteken és augusztus 16-án, vasárnap történelmi óriásbábokkal várja a hűsölni és korcsolyázni vágyókat az Aréna. A különleges közönségkorcsolyán büfé és ruhatár is üzemel majd, valamint korcsolyabérlésre és -élezésre is lesz lehetőségük az érdeklődőknek.

    2026.07.31.