Szinte tökéletes hétvége: túlórában győzte le az Innsbruckot a Fehérvár AV 19

Ahogy péntek este a Klagenfurt ellen, úgy az Innsbruck ellen is két gólos vezetést adott le a Fehérvár AV 19 az EBEL-ben. Ezúttal viszont még a szétlövés előtt döntésre vitték Kógerék: Anze Kuralt alig fél perc után szerezte meg a hosszabbításban az újabb két pontot jelentő gólt.
2018.09.22. 20:05 |

A két együttes közül a Fehérvár AV 19 várhatta jobb szájízzel a derbit, hiszen péntek este itthon szétlövéssel legyőzte a Klagenfurtot, míg a tavalyi negyeddöntős Innsbruck 8-2-es pofonba nézett bele Bécsben.

Hannu Jarvenpaa és Rob Pallin együttese is agilisan kezdett, de kezdetben a hazaiak dolgoztatták meg jobban az ellenfél védelmét, mégis hét perc után először az osztrákok adtak igazi munkát az ellenfél kapusának, sőt nem sokkal később ismét védenie kellett Carruthnak. Kicsit beszorult a Volán, de aztán jött egy remek ellentámadás, amit elsőre nem sikerült eredményesen befejezni, de a már felállt védelem ellen, Kóger közelről felbőrözte az osztrákok kapusát, megszerezve ezzel a vezetést. A vendégek olykor elvesztették a fonalat, ketrecük őre kis híján újabb gólhoz segítette a Volánt. Feszült volt a hangulat, többször is kialakult némi kakaskodás, lökdösődés. Az első harmad hajrájában többször is Carruth bravúrjaira volt szükség. Egy páros kiállítás nyomán az utolsó két percnek négy a négy ellen vágtak neki a csapatok, és ebből is a Volán jött ki jobban! Stipsicz és Sofron összjátéka után utóbbi közelről megszerezte második fehérvári találatot.

A második harmadot Kógerék kezdték jobban, akik ráadásul újabb emberelőnybe kerültek, a kékek pressziója ezúttal eredménytelen volt, viszont a vendégek egy hiba nyomán majdnem szépíteni tudtak. Nem sokkal később Kóger-Hári volt a korong útja, utóbbi közelről tüzelt, Climie védett. A játékrész derekához közeledve viszont maga mögé kellett nyúlnia a másik kanadai kapusnak, történetesen Carruthnak: Stach szépített. Ez pedig erőt adott az Innsbrucknak, amely egymás után alakította ki a helyzeteket. A Volán meg lőtt egy káprázatos gólt! A jobb oldalról Sofron centerezett, az érkező Szabó pedig kegyetlenül bevágta a hosszú felsőbe a harminckettedik percben! (3-1) Sajnos hamar jött a válasz, egy emberelőnyt az utolsó pillanatban szépítő gólra váltott az Innsbruck, majd egy újabb fórt is kihasznált Yogan révén ezzel pedig máris elolvadt a Volán előnye.

A harmadik játékrész abból a szempontból jól kezdődött, hogy a hazaiak kihúzták kapott gól nélkül az emberhátrányos szituációkat. Aztán fordult a kocka, legalábbis létszámban: négy a három ellen is mehetett a Volán. Eredménytelenül, mint, ahogy öt a négy ellen is. A játékrész közepén feltámadni látszott a Fehérvár, de továbbra is inkább az osztrákok kontrollálták a játékot. Nem úgy a végjátékban, amikor végre élt az emberelőnnyel a Volán. Sofron ragasztott óriási gólt az Innsbruck kapujába! (4-3) Az utolsó percnek üres kapuval vágtak neki a vendégek és ennek sajnos meg is lett az eredménye, pedig nem sokon múlott. Huszonöt másodperccel a vége előtt született meg a 4-4-et eredményező találat.

A Fehérvár nagyon hamar lezárta a derbit a hosszabbításban, Anze Kuralt parádés gólt ütött takarásból, ezzel 5-4-re győzött a Fehérvár AV 19. Kevesebb mint huszonnégy óra alatt két mérkőzést is megnyert itthon, összesen négy pontot gyűjtve a hétvégén.

Fehérvár AV 19 - Innsbruck 5-4 (2-0) (1-3) (1-1) (1-0)

Gól: Kóger, Sofron (2), Szabó K., Kuralt, ill. Stach, Spurgeon, Yogan (2).