-
Aranyat érő beszélgetés
Folytatódnak az Aranybulla Könyvtár hagyományos, népszerű rendezvényei. A szerdai Aranyat érő beszélgetések programon a Hungarikum együttest ismerhetik meg az érdeklődők, míg a jövő keddi Bütyköldében apró dísztárgyakat készítenek a résztvevők.
2025.03.18. -
Nyílt napok Börgöndön
Az Ifjúsági Pilóta Program egyedülálló lehetőséget biztosít azon 14 és 18 év közötti fiatalok számára, akiket érdekel a sport-, és a katonai repülés. Az program nyílt napjain a fiatalok részletes tájékoztatást kaphatnak a sportrepülésről és a továbbtanulási lehetőségekről.
2025.03.18. -
Megismerhetjük a Braille-írást
Folytatódik a Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete által a székesfehérvári könyvtárakban szervezett, érzékenyítő programsorozat. Ezúttal a Zsolt utcai Tagkönyvtárban ismerhetjük meg a nem látó embereket segítő Braille-írást.
2025.03.17. -
Jam a tóparton
A tóparton folytatódik a KODOpen Art Műhely sorozata március 18-án. 18 órától a Placc Étteremben tartja Jam estjét a Kodolányi János Egyetem Modern Zenei Tanszéke, ahol a hallgatók és oktatók előadása kínál majd különleges élményt minden korosztály számára.
2025.03.17.
Ünnepeljünk együtt március 15-én Székesfehérváron

A március 15-i ünnepi programokra mindenkit szeretettel várnak!
A huszárok állnak az idei fehérvári március 15-i ünnepi programok középpontjában: az 1848–49. évi forradalom és szabadságharc egyik legismertebb jelképének számító könnyűlovassággal „élőben” és játékosabb formában is meg lehet ismerkedni a nap során. Az ünnepnap eseményeire Lehrner Zsolt alpolgármester és Igaz Krisztina, a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ szakmai vezetője sajtótájékoztató keretében invitálta a fehérváriakat.
A hagyományokhoz hűen gazdag és méltó programokkal emlékezik Székesfehérvár nemzeti ünnepünkön – hangsúlyozta Lehrner Zsolt. Székesfehérvár alpolgármestere elmondta, március 15-én, a 177 évvel ezelőtti események helyszíneit is megidézve, a Pilvaxban kezdődnek a programok. Az erre a napra kávéházzá átalakuló Perte Bistróban a magyar sajtó napján kora délelőtt, 9 órakor adják át a Penna Regia díjat, majd hozzátette. hogy az események sora az Ady Endre utcában folytatódik: a Fekete Sas Szállónál ünnepi beszédet mond dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere és dr. Molnár Krisztián, a Fejér Vármegyei Közgyűlés elnöke, majd az ünnepség koszorúzással zárul.
A Belváros két pontján, a Zichy ligetben és a Városház téren színes programkavalkád várja a fehérváriakat. Igaz Krisztina, a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ szakmai vezetője ismertetőjéből kiderült, hogy a Zichy ligetben reggel kilenctől délután kettőig tart bemutatót a Fehérvári Huszárok Egyesülete. Az érdeklődők megismerhetik a felszerelésüket, fegyverzetüket, a vállalkozó szellemű gyerekek pedig nyeregbe is pattanhatnak. Az I. András Király Lovagrend a korabeli honvéd tüzérséget jeleníti meg a ligetben, emellett bemutatja az irreguláris szabadcsapatok működését, köztük a Bakonyi betyárok szerepét. A Betyár Tanya népi játszótér kosaras körhintával, huszár hétpróbával és tucatnyi népi játékkal várja a gyerekeket, akik többek között sárkány ellen is vívhatnak majd.

A Városház téren tíz órakor indulnak a délután négyig tartó családi programok: a forradalmi játszóházban korabeli ruhákban és kellékekkel interaktív játékok sora, Madarász Ildikónál pedig kreatív gasztrofoglalkozás várja a kicsiket és nagyokat. Nem hiányozhat a kínálatból a mindig népszerű ólomöntés és a papírbajusz-készítés sem, a hagyományos József-napi vásárban pedig kézművesek, őstermelők kínálják portékájukat.
Tizenegytől pódiumműsorok kezdődnek: toborzót tart az Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola, fehérvári fiatalok, három középiskolás csapat adják elő azokat a produkciókat, amelyeket a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ felhívására hoznak az eseményre, Ács Tamás színművész pedig három időpontban mond verseket a tér különböző pontjain. Fél egytől Váradi Eszter Sára és Keller János operett-összeállításának lehet részese a közönség, kettőtől pedig a Guliba Társulat mutatja be Huszárkodó című műsorát.