-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Õszi bokor- és cserjeültetés a Hermann Ottó utcában
A város társadalmi felelősségvállalás programjának keretén belül évelő növényeket, jórészt bokrokat ültettek a Hermann Ottó utcai lakók a városrész önkormányzati képviselőjének segítségével. Knizse Gyula 121 növényt vásárolt a körzet képviselői keretéből, melyet a város főkertészének vezetésével a házak előtt ültettek el. Kékszakállt, Bangitát, Hortenziát, sárga Cserjés Pimpót és Nyáriorgonát ültettek. A körzetben a héten lakossági fórumot is tartottak.
2008.11.09. 12:11 |
A város társadalmi felelősségvállalás programjának keretén belül évelő növényeket, jórészt bokrokat ültettek a Hermann Ottó utcai lakók a városrész önkormányzati képviselőjének segítségével. Knizse Gyula 121 növényt vásárolt a körzet képviselői keretéből, melyet a város főkertészének, Spanyárné Halász Szilviának a vezetésével, a házak előtt ültettek el. Kékszakállt, Bangitát, Hortenziát, sárga Cserjés Pimpót és Nyáriorgonát ültettek.
KÉPGALÉRIA



Csütörtökön lakossági fórumot tartottak a Szedreskertben
A városrész képviselője csütörtök este lakossági fórumra várta Szedreskert és környékének lakóit. A fórumon a város polgármestere Warvasovszky Tihamér ismertette a városban elért eredményeket, majd Knizse Gyula az elmúlt két év történéseit foglalta össze: sikerült több helyen felújítani a járdát és a padokat, és a Vidámpark területét is megtisztították a szeméttől. A jövőbeni célok között szerepel a járdarekonstrukció folytatása és egy új játszótér kialakítása a Szedreskerti lakónegyedben és egy régi játszóteret is szeretnének felújítani. A fórumon a Városgondnokság is képviseltette magát.


KÉPGALÉRIA



Csütörtökön lakossági fórumot tartottak a Szedreskertben
A városrész képviselője csütörtök este lakossági fórumra várta Szedreskert és környékének lakóit. A fórumon a város polgármestere Warvasovszky Tihamér ismertette a városban elért eredményeket, majd Knizse Gyula az elmúlt két év történéseit foglalta össze: sikerült több helyen felújítani a járdát és a padokat, és a Vidámpark területét is megtisztították a szeméttől. A jövőbeni célok között szerepel a járdarekonstrukció folytatása és egy új játszótér kialakítása a Szedreskerti lakónegyedben és egy régi játszóteret is szeretnének felújítani. A fórumon a Városgondnokság is képviseltette magát.

