-
Alakul a FEHA19 kerete
Lassan összeáll a jégkorong Erste Ligában érdekelt FEHA19 kerete, a klub vezetése már húsz játékost jelentett be a szeptember 18-án rajtoló szezonra. Legutóbb Schwartz Gergő, Mihalik Gergő, Keceli-Mészáros Mátyás, Molnár Zétény és Szabó Péter kötelezte el magát a fehérváriakhoz, valamennyien 20-22 évesek.
2026.07.29. -
Hazai pályán kezd a Volán
Szeptember 18-án a Linz ellen kezd a Volán és október 2-án rendezik a szezon első magyar rangadóját a Hydro Fehérvár AV19 és a Ferencváros között az osztrák jégkorongliga alapszakaszában. A liga honlapja szerint a mérkőzés 19.15 órakor kezdődik majd a MET Arénában, ahogy a két együttes december 28-án sorra kerülő székesfehérvári találkozója is.
2026.07.28. -
Győzelemmel kezdte az idényt a Vidi
Magabiztos győzelemmel kezdte a 2026/27-es NB II-es idényt a Videoton FC Fehérvár. A piros-kékek négy gólt szerezve, kapott találat nélkül múlták felül a tavalyi szezon negyedik helyezettjét.
2026.07.27. -
Két Albás a válogatottban
A magyar férfi kosárlabda-válogatott a MET Arénában, Belgium ellen aratott győzelmének is köszönhetően jutott tovább a világbajnoki selejtezők következő csoportkörébe.
2026.07.24.
Szettveszteség nélkül győzte le a TFSE gárdáját a MÁV Előre Foxconn
MÁV Előre Foxconn – TFSE 3-0 (20, 19, 9)
MÁV Előre Foxconn: Szabó V. 2, Ambrus 5, Eke 4, Koci 7, Bakiri 9, Pesti 12. Csere: Takács M., Szentesi (liberók), Bandi B., Péter A. 5, Szávai, Kecskeméti 1, Nekuti, Varga P. Vezetőedző: Omar Pelillo.
TFSE: Füzék 4, Kiss B. 1, Balázs 6, Tóth K. 3, Majoros 10, Tóth M. 1 Csere: Laczi, Szalaki (liebrók), Horváth B. 1, Bakos, Zeitler 1, Knobloch, Kurtucz. Vezetőedző: Bartal Gergely.
Az első etapban könnyen húzott el a MÁV Előre, és a fehérvári csapatnak még azt is belefért, hogy néhány könnyű pontot engedélyezzünk ellenfelünknek a formációval kísérletezve, de ez nem veszélyeztette a részsikert. A második játszmában fordult elő először a mérkőzés során, hogy előnyhöz jutott a TFSE 3- 4-nél, és innentől fej-fej mellett haladtak a felek, egészen 16:16-ig. Ekkor Pesti, valamint Redi Bakiri vették magukra a terheket és lendítették át a csapatot a szettgyőzelembe.
A harmadik etap hasonlóan kezdődött, mint az első, Pesti és Bakiri hathatósan tettek azért, hogy rövid időn belül 11:4-es vezetést kovácsoljunk. A folytatásban sem forgott veszélyben a győzelem, és izgalmaktól mentesen nyerte a szettet a csapat, bebiztosítva ezzel a végső győzelmet.
Bajnokin legközelebb december 4-én, csütörtökön 19 órakor a Prestige Fitnes Pénzügyőr SE otthonában lép pályára a MÁV Előre, de előtte idegenbeli kupamérkőzés vár a fiúkra, ismét a TFSE ellen.