-
Vox Mirabilis karácsony
Veni Emmanuell! címmel a Vox Mirabilis Kamarakórus 2025/26. Hangversenybérleténekkarácsonyváró koncertje kerül sor december 13-án, szombaton, 19 órától a Jézus Szíve templomban. Az együttes vendége a Cantilena Malta Ensemble együttes, Málta egyik legkeresetteb kórusa lesz.
2025.12.05. -
Óramúzeum Fehérváron
A Kossuth utcában az Órajáték alatt található Óramúzeumot Kovács Jenő órásmester hozta létre a saját óra gyűjteményéből még 2009-ben. A patinás belvárosi épület földszintjén több száz, különböző korból származó fali-, asztali-, zseb- és karórák, mellett még egy 17. századi toronyóra szerkezet is látható. A múzeumot ma az órásmester fia, Kovács András gondozza.
2025.12.04. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04. -
Új Partitúra
Kivételes adventi koncerttel folytatódott a Partitúra hangversenybérlet sorozat. Sugár Nátán dirigálásával Mozart operáival ismerkedhettek meg a fehérvári fiatalok.
2025.12.03.
Szerdán nyílik meg a páratlan kincsesbányai ezüstlelet kiállítása a Múzeumban
Ahogy arról már beszámoltunk, ismét jelentkezik a Múzeumban „A hónap műtárgya” című sorozat, melyet ezzel a kiállítással indítanak újra.
A tárlat március 12-én, szerdán 13.30 órakor nyílik a Szent István Király Múzeum Fő utcai Rendházának aulájában.

Az érdeklődők láthatják a tavaly év végén felfedezett kincsesbányai leletegyüttest, melyet a település külterületén, egy elfeledett, késő Árpád-kori magánvárban, a Vaskapu-hegy oldalában találtak.
Itt végeztek kutatást tavaly év végén a Szent István Király Múzeum régészei, a Közösségi Régészeti Program önkéntesei, a helyi Vaskapu Vár Baráti Kör tagjai, valamint kincsesbányai civilek. Előkerült 779 darab apró ezüstérme, az agyagedény, melybe annak idején az érméket rejtették, emellett találtak buzogányfejet, nyílhegyet, sarkantyút, ezüst pecsétgyűrűt és vasszögeket is. Az érmék összértéke rendkívüli, áruk 14-15 szarvasmarhának felel meg, ami napjainkban egy luxusautót jelent.
A kiállítás megnyitóján közreműködik dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere és Pokrovenszki Krisztián, a Szent István Király Múzeum főigazgatója. A különleges lelet hétfő kivételével naponta 10 és 18 óra között látható. Szeretettel várnak minden érdeklődőt a szerdai nyitóeseményre!
