Szenzációs Bolzano-veréssel tért vissza a Hydro Fehérvár AV19

A korábbi sűrű menetrend után szinte maratoni hosszúságúnak tűnő, tizenegy napos bajnoki szünet nem törte meg a fehérvári hokisok lendületét, sőt! A listavezető Bolzano ellen a második harmadban hat gólt ütöttek Bartalisék, végül simán nyertek. Három meccsük van még az alapszakaszból, a rájátszás már biztos, és továbbra is dobogón a Volán!
2021.01.29. 21:51 |

A jegkorongblog.hu tudósításából:

A hazai csapat talán a hosszú szünet miatt nem találta a ritmust, eleinte csak védekezésre futotta Háriék erejéből. A harmad második felét is vendéghelyzet vezette fel, Janus kétszer is nagyot védett. Egy perccel később már ő sem segíthetett, Catenacci maradt üresen, és a bedobókörből a kapuba lőtt (0-1). Próbált változtatni a Volán, Stipsicz helyzetbe is került, lövése a blokkról fölé vágódott. Az egyenlítési törekvéseknek Szabó Bence kiállítása állta útját. Janusra továbbra sem lehetett panasz, brillírozott a kapuban. Az emberhátrány utolsó másodperceiben Erdély kapott hatalmasat, a játékvezetők nem láttak szabálytalanságot, Miceli a pillanatnyi zavart kihasználva a kapuvas segítésével bombázott a hálóba (0-2). Az első játékrészben 18-4 volt a kapura lövések száma oda, komoly javulásra volt szükség a pontszerzéshez.

Jót tett a szünet, érezhető volt az igyekezet. Gyorsan jött a szépítés, a 23. percben Lahti érkezett remekül egy kapu mögül visszatett korongra (1-2). A finn első volános góljával berúgta a motort: bő egy perccel később Bartalis bevágott egy kipattanót, amivel már egyenlő volt az állás (2-2). És itt még nem volt vége! Kähkönen jól kapirgált a kapu előtt, 138 másodperc alatt három gólt ütve fordítottak a mieink (3-2). A listavezető nem hagyta magát, Gazley a kapuvas segítségével kiegyenlített (3-3). A 33. percben Kuralt góljával ismét nálunk volt az előny (4-3). Kitámadtak a vendégek, ez lett a vesztük: Bartalis elszáguldott a szélen, majd becsapta a legutóbbi két meccsét kapott gól nélkül lehozó Irvinget (5-3). Erdély is szólózhatott, de szabálytalanul megállították. A 36-os nemes bosszút állt: gyönyörű kapáslövéssel kihasználta az emberelőnyt (6-3).

A záró felvonásra kapust cseréltek a vendégek, Irvinget Fazio váltotta. Az előző harmad önfeledt hokiját a taktikus követte, Carusóék fegyelmezetten visszazárva várták a bolzanói rohamokat. Peregtek a percek, tíz eltelt és még mindig három gól volt az előny. Újabb emberhátrány következett, önfeláldozó védekezéssel sokáig sikerült kitartani, végül Halmo helyére tett egy kipattanót, amivel kettőre zárkóztatta övéit (6-4). Egymást váltották a büntetőpadon a mieink, ezúttal Stipsicz ment ki, mikor visszajött, már csak öt perc volt hátra. Az estére Hargrove gólja tette fel a koronát, aki remek passzt kapott a kapu torkából Kuralttól (7-4). A győzelemnek köszönhetően a magyar csapat továbbra is harmadik és növelte előnyét üldözőivel szemben.

Hydro Fehérvár AV19 - Bolzano 7-4 (0-2, 6-1, 1-1)
A Hydro Fehérvár AV19 összeállítása: Janus (Kornakker) – Stipsicz, Campbell, Hargrove, Hári, Kuralt – Caruso, Szabó B., Erdély, Bartalis, Petan – Geiger, Horváth, Kähkönen, Sarauer, Sárpátki – Mihály, Lahti.