-
Lengyel-magyar barátság napját ünneplik
Idén is megemlékeznek a lengyel-magyar barátság napjáról Székesfehérváron. Március 24-én, kedden délután koszorúzás lesz a Katyń Emlékkeresztnél, majd a Szent István Király Múzeum Rendházában szerveznek ünnepséget, ahova Fehérvár lengyelországi testvérvárosából, Opole-ból és Opole vajdaságból is érkeznek vendégek.
2026.03.24. -
Megemlékezés a Rác utcában
Koszorúzással emlékeztek szombaton délelőtt a Rác utcai Mártírok emlékművénél arra a tizenkettő ártatlan fehérvári polgárra, akiket szovjet katonák gyilkoltak meg 1945. március 22-én. Az esemény gyászmisével zárult, amelyet Pavle Kaplan esperes celebrált.
2026.03.21. -
Virágos Székesfehérvár
Kiosztották azokat a madár- és denevér odúkat, valamint fecskefészkeket, melyekre a Virágos Székesfehérvár program keretében pályázhattak az itt élők. A kezdeményezéshez 220 háztartás csatlakozott.
2026.03.23. -
Az áldozatokra emlékeztek
Koszorúzással emlékeztek a Rác utcai Mártírok emlékművénél arra a tizenkettő ártatlan fehérvári polgárra, akiket szovjet katonák gyilkoltak meg 1945. március 22-én. Az esemény gyászmisével zárult.
2026.03.23.
Szent István király és városa Székesfehérvár címmel hirdetnek vetélkedőt
Az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület vezetősége a Szent István Emlékévhez kapcsolódva nagyszabású szellemi vetélkedőt szervez május 11-én a hozzá tartotó nyugdíjas klubok tagjai részére. Csetényi Attiláné elnök elmondta, a vetélkedő elsődleges célja, hogy méltóképpen emlékezzenek meg királyunkról és városunk történelméről, valamint erősíteni kívánják a generációk közötti együttműködést is.
2013.05.07. 11:06 |
Az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület vezetősége a Szent István Emlékévhez kapcsolódva nagyszabású szellemi vetélkedőt szervez május 11-én a hozzá tartotó nyugdíjas klubok tagjai részére. Csetényi Attiláné elnök elmondta, a vetélkedő elsődleges célja, hogy méltóképpen emlékezzenek meg királyunkról és városunk történelméről, valamint erősíteni kívánják a generációk közötti együttműködést is.
Az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület elnöke elmondta, hogy a Városi Levéltár igazgatóját, dr. Csurgai Horváth Józsefet nyerték meg a zsűri elnökének. Csetényi Attiláné a generációk közötti együttműködés fontosságát emelte ki, ennek jegyében felvették a kapcsolatot a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskolával is, ahonnan a csapatokhoz 1-1 tanulót sorsolnak. Így a vetélkedőn egy-egy csapat három szépkorúból és egy tanulóból tevődik össze.A vetélkedő selejtezőjét május 11-én tartják a Székesfehérvár 2. számú posta kultúrtermében 9 és 11 órai kezdettel. A selejtezőben 20 csapat vesz részt, a csapatok 40 kérdésből álló írásbeli feladatot oldanak meg, illetve 10 székesfehérvári képet kell felismerniük. Az eredményektől függően dől el, hogy melyik hat csapat jut tovább a 2013. szeptember 7-i döntőbe, amelyet a Hiemer-házban rendeznek meg.
A vetélkedőre az egyesület 22 klubjából 20 csapat jelentkezett. A verseny témakörei között szerepelnek többek között István király intelmei, törvényei, koronázása, külpolitikája és egyházi politikája is. Fejes Rudolf titkár elmondta, hogy az egyéni elismerésen kívül a nyertes csapatok klubjai is jutalomban részesülnek. A felkészüléshez a csapatoknak írásbeli anyagot is biztosítottak, amelyet már február hónapban kézhez kaptak.