-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Székesfehérvárra járnak iskolába szeptembertől a jenői és a sukorói diákok
Székesfehérvár, Sukoró és Jenő önkormányzatai kötöttek oktatási együttműködési megállapodást csütörtökön a Városházán. A két falu iskolájának felső tagozatos tanuló szeptembertől a székesfehérvári általános iskolákba járnak majd. A két faluból összesen 61 gyermek jár majd iskolabusszal a városba. Az aláíráskor mindkét falu örömét fejezte ki, hogy befogadták felső tagozatukat a fehérvári iskolák. Az alsó tagozat pedig a falvakban működik tovább, mint a fehérvári anyaintézmények tagiskolái.
2008.07.03. 14:04 |
Székesfehérvár, Sukoró és Jenő önkormányzatai kötöttek oktatási együttműködési megállapodást csütörtökön a Városházán. A két falu iskolájának felső tagozatos tanuló szeptembertől a székesfehérvári általános iskolákba járnak majd.

Tavaly három faluval Sárkeresztessel, Magyaralmással és Pátkával kötött oktatási megállapodást a város önkormányzata. Csütörtökön délelőtt Jenő és Sukoró önkormányzatával kötött megállapodást Székesfehérvár: a Jenői felső tagozatos gyerekek a Táncsics Mihály Általános Iskolába, a Sukorói tanulók pedig a Felsővárosi Német Nemzetiségű Általános Iskolába járnak majd mondta Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere a megállapodás aláírásakor.
A két faluból összesen 61 gyermek jár majd iskolabusszal a fehérvári iskolákba: Jenőből 44 felső tagozatos, Sukoróról pedig 17 tanuló jár majd a városba iskolába. Az oktatási megállapodás aláírásakor elhangzott, hogy az elmúlt évben Pátkáról, Magyaralmásról és Sárkeresztesről bejáró gyerekek szülei is pozitívumként értékelték a fehérvári iskolákba való bejárást.

Varga István Jenő polgármestere elmondta, hogy a jenői gyerekeknek jó lesz, ha a Táncsics Mihály Általános Iskolába járnak majd, hiszen iskolabusszal együtt érkeznek a városba és együtt is mennek haza. Mint mondta Jenő Önkormányzata évente mintegy 30 millió Forinttal kellett, hogy kiegészítse a normatíván felül a falu iskolájának költségvetését. Ezt nem tudták tovább finanszírozni, hiszen amúgy is szűkös a falu költségvetése. Az alsó tagozatosok pedig természetesen továbbra is a falu iskolájában tanulnak majd.

Sirák Tamás sukorói önkormányzati képviselő kiemelte, hogy a faluban új iskolaépületet adnak át szeptemberre az alsó tagozatosoknak, a felső tagozatosok és néhány alsós pedig a Felsővárosi Német Nemzetiségi Általános Iskolába járnak majd minden reggel együtt, iskolabusszal. Kiemelte, hogy a faluban több német nemzetiségű család él, ezért is fontos számukra a közoktatási megállapodás. A falu iskolája pedig a Felsővárosi Általános Iskola tagintézményévé válik szeptembertől.
Az aláíráskor mindkét falu örömét fejezte ki, hogy befogadták felső tagozatukat a fehérvári iskolák. Az alsó tagozat pedig a falvakban működik tovább, mint a fehérvári anyaintézmények tagiskolái.


A képviselőtestület tavalyi döntése volt, hogy a Sárkeresztesi Általános Iskola a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola tagintézménye lett, így a faluban megmaradhatott az önálló alsó tagozat. A pátkai általános iskolás gyerekek pedig a Tolnai Utcai Általános Iskolába és az Arany János Iskolába járnak. A Magyaralmási Iskolában is az alsó tagozatosok maradtak a faluban, a felsősök, azonban a Tóvárosi Általános Iskolában tanultak már az elmúlt tanévben.

Tavaly három faluval Sárkeresztessel, Magyaralmással és Pátkával kötött oktatási megállapodást a város önkormányzata. Csütörtökön délelőtt Jenő és Sukoró önkormányzatával kötött megállapodást Székesfehérvár: a Jenői felső tagozatos gyerekek a Táncsics Mihály Általános Iskolába, a Sukorói tanulók pedig a Felsővárosi Német Nemzetiségű Általános Iskolába járnak majd mondta Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere a megállapodás aláírásakor.
A két faluból összesen 61 gyermek jár majd iskolabusszal a fehérvári iskolákba: Jenőből 44 felső tagozatos, Sukoróról pedig 17 tanuló jár majd a városba iskolába. Az oktatási megállapodás aláírásakor elhangzott, hogy az elmúlt évben Pátkáról, Magyaralmásról és Sárkeresztesről bejáró gyerekek szülei is pozitívumként értékelték a fehérvári iskolákba való bejárást.

Varga István Jenő polgármestere elmondta, hogy a jenői gyerekeknek jó lesz, ha a Táncsics Mihály Általános Iskolába járnak majd, hiszen iskolabusszal együtt érkeznek a városba és együtt is mennek haza. Mint mondta Jenő Önkormányzata évente mintegy 30 millió Forinttal kellett, hogy kiegészítse a normatíván felül a falu iskolájának költségvetését. Ezt nem tudták tovább finanszírozni, hiszen amúgy is szűkös a falu költségvetése. Az alsó tagozatosok pedig természetesen továbbra is a falu iskolájában tanulnak majd.

Sirák Tamás sukorói önkormányzati képviselő kiemelte, hogy a faluban új iskolaépületet adnak át szeptemberre az alsó tagozatosoknak, a felső tagozatosok és néhány alsós pedig a Felsővárosi Német Nemzetiségi Általános Iskolába járnak majd minden reggel együtt, iskolabusszal. Kiemelte, hogy a faluban több német nemzetiségű család él, ezért is fontos számukra a közoktatási megállapodás. A falu iskolája pedig a Felsővárosi Általános Iskola tagintézményévé válik szeptembertől.
Az aláíráskor mindkét falu örömét fejezte ki, hogy befogadták felső tagozatukat a fehérvári iskolák. Az alsó tagozat pedig a falvakban működik tovább, mint a fehérvári anyaintézmények tagiskolái.


A képviselőtestület tavalyi döntése volt, hogy a Sárkeresztesi Általános Iskola a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola tagintézménye lett, így a faluban megmaradhatott az önálló alsó tagozat. A pátkai általános iskolás gyerekek pedig a Tolnai Utcai Általános Iskolába és az Arany János Iskolába járnak. A Magyaralmási Iskolában is az alsó tagozatosok maradtak a faluban, a felsősök, azonban a Tóvárosi Általános Iskolában tanultak már az elmúlt tanévben.