-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Székesfehérvár is képviseltette magát az Egészséges Városok nemzetközi konferencián
Október 13 és 18 között Székesfehérvár is képviseltette magát az Egészségügyi Világszervezet, Egészséges Városok Konferenciáján Zágrábban. A tanácskozás tapasztalatairól dr. Csapó Csilla alpolgármester, Östör Annamária az Egészségügyi Bizottság alelnöke és Lőrincz Károlyné a Szociális, egészségügyi és gyermekvédelmi Iroda munkatársa számoltak be a Városházán.
2008.10.27. 11:00 |
Október 13 és 18 között Székesfehérvár is képviseltette magát az Egészségügyi Világszervezet, Egészséges Városok Konferenciáján Zágrábban. A tanácskozás tapasztalatairól dr. Csapó Csilla alpolgármester, Östör Annamária az Egészségügyi Bizottság alelnöke és Lőrincz Károlyné a Szociális, egészségügyi és gyermekvédelmi Iroda munkatársa számoltak be a Városházán.

Székesfehérvár 10 éve vesz részt az Egészséges Városok projektjében, melynek célja az, hogy a városok döntéshozóinak napirendjén az egyik legfontosabb helyen szerepeltesse az egészséget és elősegítse átfogó helyi stratégiák kidolgozását. A konferencia tapasztalatairól tartott sajtótájékoztatón elhangzott, hogy nem egészségügyről, hanem egészségről volt szó, így az idősek szociális ellátása és a drogprevenciós programok mellett városfejlesztési kérdések is napirenden voltak - mondta dr. Csapó Csilla alpolgármester
A konferencián a modern városok közegészségügyi problémáiról is szó volt, de hangsúlyos helyen szerepelt a klímaváltozás kérdésköre is. Székesfehérvárnak van igaz egészségtérképe, azonban ezt aktualizálni kellene –hívta fel a figyelmet Östör Annamária az Egészségügyi Bizottság alelnöke. Mint mondta az Egészségügyi Bizottság a közeljövőben biztosan napirendjére tűzi az egészségtérkép frissítését.
Az Egészséges Városok Szövetségének magyarországi tagjai november közepén Pécsen találkoznak legközelebb, ahol a zágrábi konferencia tapasztalatairól is szó lesz.

Székesfehérvár 10 éve vesz részt az Egészséges Városok projektjében, melynek célja az, hogy a városok döntéshozóinak napirendjén az egyik legfontosabb helyen szerepeltesse az egészséget és elősegítse átfogó helyi stratégiák kidolgozását. A konferencia tapasztalatairól tartott sajtótájékoztatón elhangzott, hogy nem egészségügyről, hanem egészségről volt szó, így az idősek szociális ellátása és a drogprevenciós programok mellett városfejlesztési kérdések is napirenden voltak - mondta dr. Csapó Csilla alpolgármester
A konferencián a modern városok közegészségügyi problémáiról is szó volt, de hangsúlyos helyen szerepelt a klímaváltozás kérdésköre is. Székesfehérvárnak van igaz egészségtérképe, azonban ezt aktualizálni kellene –hívta fel a figyelmet Östör Annamária az Egészségügyi Bizottság alelnöke. Mint mondta az Egészségügyi Bizottság a közeljövőben biztosan napirendjére tűzi az egészségtérkép frissítését.
Az Egészséges Városok Szövetségének magyarországi tagjai november közepén Pécsen találkoznak legközelebb, ahol a zágrábi konferencia tapasztalatairól is szó lesz.