-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Százötvenen szépítették a Szedreskertet szombaton
2008.04.20. 19:11 |
Szombaton a társadalmi felelősségvállalás jegyében rendezték meg a Szedreskerti Közösségi Napot. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér is ellátogatott a Közösségi Napra, hiszen ez a körzet elsőként csatlakozott az általa indított Felelősen Fehérvárért programhoz. A Szedreskert Közösségi Napon mintegy 150 ember segített a körzet szépítésén: a lakók mellett dolgoztak a szülők és a gyerekek a Ligetsori Óvodában és a Vörösmarty Mihály Általános Iskolában, segítettek a Széchenyi István Horgászegyesület tagjai és kivette a részét a munkából a Ligetsori Nyugdíjas Klub és a Tiszta Magyarországért Mozgalom is.
KÉPGALÉRIA

Knizse Gyula a Szedreskert önkormányzati képviselője elmondta, hogy a tavak körüli sétányokon padokat helyeztek ki, eltávolították az illegálisan felragasztott plakátokat, összeszedték a csikkeket a buszmegállókban és csikktartólat szereltek fel, a használaton kívüli homokozókból virágágyásokat alakítottak ki, fákat és virágokat ültettek illetve lefestették a Vörösmarty Általános Iskola kerítését is. Mindezt a lakók, civil szervezetek, gazdasági társaságok és az önkormányzat segítségével.

A város polgármestere Warvasovszky Tihamér és a terület önkormányzati képviselője Knizse Gyula hangsúlyozták: mindenkinek köszönik a részvételt és a segíséget, hogy dacolva az időjárással szépítették Szedreskertet.
A Szedreskerti Közösségi Napot támogatta a Bioritmus Kertészet, az Euréka Kft, a Helyi Lap, a Henelit festékáruház, a Fetévszer Kft, a Bricostore áruház, a Macher Kft, a Neosoft Kft, a Club Next, a Vöröskereszt, a Széphő Zrt., a Varga Márfy Kft és a VOSZ Fejér Megyei Szervezete. A munkában segített a Magyar Honvédség Székesfehérvári Összhaderőnemi Parancsnoksága, akik értesülve a kezdeményezésről, megszervezték, hogy a Bregyó közben található Honvédelmi Minisztérium Közgazdasági és Pénzügyi Ügynökség kerítését lefessék. A közösségi napon Székesfehérvár álompárja is részt vett.
A város polgármestere Warvasovszky Tihamér is ellátogatott szombaton a Szedreskerti Közösségi Napra, hiszen a ez a körzet elsőként csatlakozott az általa indított Felelősen Fehérvárért programhoz. Mint mondta a társadalmi felelősségvállalás program eddig mindenhol pozitív fogadtatásra talált a városban. A Vöröskereszt Fejér Megyei Szervezetének vezetője Varga István is egész nap a körzetben tevékenykedett. A közösségi napon több a környéken lakó fiatal is azt mondta, hogy több ilyen akciót kellene szervezni. Spanyárné Halász Szilvia városi főkertész, aki szintén részt vett a programon a virágágyások ültetésénél reményét fejezte, ki, hogy más körzeti képviselő is kedvet kapmajd, hiszen van még jónéhány használaton kívüli homokozó a városban, melyeket kár lenne elbontani, jól átalakíthatók kis javítással virágágyásokká.

KÉPGALÉRIA

Knizse Gyula a Szedreskert önkormányzati képviselője elmondta, hogy a tavak körüli sétányokon padokat helyeztek ki, eltávolították az illegálisan felragasztott plakátokat, összeszedték a csikkeket a buszmegállókban és csikktartólat szereltek fel, a használaton kívüli homokozókból virágágyásokat alakítottak ki, fákat és virágokat ültettek illetve lefestették a Vörösmarty Általános Iskola kerítését is. Mindezt a lakók, civil szervezetek, gazdasági társaságok és az önkormányzat segítségével.

A város polgármestere Warvasovszky Tihamér és a terület önkormányzati képviselője Knizse Gyula hangsúlyozták: mindenkinek köszönik a részvételt és a segíséget, hogy dacolva az időjárással szépítették Szedreskertet.
A Szedreskerti Közösségi Napot támogatta a Bioritmus Kertészet, az Euréka Kft, a Helyi Lap, a Henelit festékáruház, a Fetévszer Kft, a Bricostore áruház, a Macher Kft, a Neosoft Kft, a Club Next, a Vöröskereszt, a Széphő Zrt., a Varga Márfy Kft és a VOSZ Fejér Megyei Szervezete. A munkában segített a Magyar Honvédség Székesfehérvári Összhaderőnemi Parancsnoksága, akik értesülve a kezdeményezésről, megszervezték, hogy a Bregyó közben található Honvédelmi Minisztérium Közgazdasági és Pénzügyi Ügynökség kerítését lefessék. A közösségi napon Székesfehérvár álompárja is részt vett.
A város polgármestere Warvasovszky Tihamér is ellátogatott szombaton a Szedreskerti Közösségi Napra, hiszen a ez a körzet elsőként csatlakozott az általa indított Felelősen Fehérvárért programhoz. Mint mondta a társadalmi felelősségvállalás program eddig mindenhol pozitív fogadtatásra talált a városban. A Vöröskereszt Fejér Megyei Szervezetének vezetője Varga István is egész nap a körzetben tevékenykedett. A közösségi napon több a környéken lakó fiatal is azt mondta, hogy több ilyen akciót kellene szervezni. Spanyárné Halász Szilvia városi főkertész, aki szintén részt vett a programon a virágágyások ültetésénél reményét fejezte, ki, hogy más körzeti képviselő is kedvet kapmajd, hiszen van még jónéhány használaton kívüli homokozó a városban, melyeket kár lenne elbontani, jól átalakíthatók kis javítással virágágyásokká.
