-
Városi ballagás 2026.
Szombaton délelőtt 21 iskola 85 végzős osztályának 2068 fiatalja búcsúzott a várostól és az alma matertől a város közös ballagási ünnepségén. A rendezvény végén, szép hagyományként az iskolák végzős diákjainak képviselői emlékszalagot kötöttek Székesfehérvár zászlajára.
2026.05.02. -
Szent Flórián-napi ünnepség
Ünnepi állománygyűlést tartott Szent Flórián napja alkalmából a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. A Városháza Dísztermében rendezett eseményen a tűzoltók és a tüzes mesterségek védőszentje előtt tisztelegve emlékeztek meg a jelenkor tűzoltóinak munkájáról. Az ünnepség keretében adták át a Székesfehérvár Közbiztonságáért díjat is Réger István tűzoltó zászlósnak.
2026.04.30. -
Várják a javaslatokat a Pro Theatro díjra
Idén is várják a javaslatokat a "Pro Theatro" díjra. A kitüntetésre bárki tehet ajánlást, a javaslatokat május 26-ig lehet benyújtani.
2026.05.01. -
Ismét alacsony a vízszint
Ismét aggasztóan alacsony a Velencei-tó vízszintje. A szakemberek szerint az elmúlt időszak csapadékhiánya látványosan meglátszik a tavon, amely sekélysége miatt különösen érzékenyen reagál a száraz, meleg időszakokra.
2026.05.01.
Száz fával támogatta az E.ON a tavaszi faültetéseket Székesfehérváron
Az E.ON Székesfehérváron, a várossal együttműködésben valósítja meg a „Fát fáért” programot, amelynek keretében a Családok ligetében, a Halász utcában és a Millenniumi emlékműnél is végzett fásítási munkákat tavasszal a Városgondnokság.
Székesfehérvár mindent megtesz annak érdekében, hogy minél több fa kerüljön a közterületekre: idén tavasszal 277 fát ültetett a Városgondnokság melynek utolsó fáját szerdán ültették el a Palotavárosban. Cser-Palkovics András polgármester köszönetet mondott az E.ON-nak a támogatásért és a társadalmi felelősségvállalásért, majd kiemelte, hogy ősszel tovább folytatódik a városban a faültetési program. Arról is beszélt, hogy a Kelemen Béla utcában éppen egy út- és egy parkolófelújítás elkészültével párhuzamosan fejlődik a szomszédos zöldterület és mindegyik az életminőség javítását szolgálja a környéken.
A mindannyiunk szívének kedves zöld környezetért, a levegő védelméért, valamint a város arculatának a javításáért fogott össze az E.ON a várossal.
A szolgáltató sajnos rákényszerül arra is, hogy zöld felületeket távolíttasson el, sőt olyan is előfordul, hogy – nehéz szívvel ugyan – de egy egész fát ki kell venni az elektromos hálózat biztonságos működésének érdekében - mondta Szumzer László régióvezető. "Mint érző városi emberek, mi is úgy gondoljuk, hogy a városnak nem szeretnénk kárt okozni, ezért a veszteség kompenzálására, az egyensúly megtartásának a céljából támogatja a vállalat a faültetést."
Az eseményen részt vettek Farkas László és Viza Attila önkormányzati képviselők.
Platánt, hársfát, ostorfát, törökmogyorót, juhart, díszcseresznyét, kőrist és lepényfát ültettett a Városgondnokság szerte Fehérváron mondta Bozai István városgondnok. Ezek mind várostűrő fajták, amelyek jól bírják a nagy meleget, a szárazságot és a városi klímát. Kiemelte, hogy a fásítások többek között a parkolóépítésekhez – Kálvin János tér, Rádió lakótelep, Kodolányi utca, Kelemen Béla utca –, valamint több egyéb önkormányzati beruházásohoz is kapcsolódnak.