Szabanin Natália győzött a Fehérvár Kupán – Marozsán - Makk döntő a férfiaknál

A Fehérvár Kupán a hölgyeknél hétfőn már a finálét rendezték, míg az urak délelőtt a negyed-, majd délután az elődöntőkben voltak érdekeltek – már aki eljutott odáig. Az újraindulás utáni első tenisztrófea Szabanin Natália vitrinjébe került.

2020.06.08. 18:56 |

A Kiskút Tenisz Klubban hétfőn a férfi első osztály negyeddöntőivel indult a nap. Az első helyen kiemelt Marozsán Fábián ezt „megspórolta”, ellenfele Szendrői László nem tudott kiállni, így csak az volt érdekes Marozsán számára délelőtt, hogy ki lesz az ellenfele a délutáni elődöntőben. Madarász Gergely lett a befutó, aki sima két játszmában (6:3, 6:2) verte Zeljenka Martint. A másik ágon Makk Péter négy gémet engedett Borsos Gábornak, 6:1, 6:3-mal jutott a legjobb négy közé. Későbbi ellenfele pedig az Hornung Iván lett, aki 6:2, 6:2-vel ejtette ki Varga-Tóth Olivért.

A délutáni programban tehát az urak elődöntőztek, előttük azonban a hölgyeké volt a főszerep. A Szabanin Natália - Molnár Kitti találkozón papírforma szerint utóbbi volt az esélyesebb, mint második kiemelt. Szabanin azonban az egész hétvégén fittyet hányt arra, hogy az ő neve mellett nem szerepelt kiemelési szám, végig magabiztosan teniszezett, és a döntőben sem hagyott szemernyi kétséget afelől, hogy a Fehérvár Kupán ő volt a legjobb női játékos! 6:1, 6:4 arányú győzelmével a pandémiás helyzet okozta leállást követő első kupát Szabanin Natália nyerte.

A férfiaknál kedden, 10:00-tól pedig Marozsán - Makk finálét rendeznek, miután előbbi ellenfele, Madarász Gergely a második játszma elején, 7:5, 1:0-nél feladta meccset. Makk pedig 6:1, 6:2-vel „küldte haza” Hornungot. A másodosztályú tornát az utóbbi hetekben Székesfehérváron, a Kiskút Tenisz Klubban készülő Bíró André nyerte meg, aki három nap alatt végig magabiztosan, jól teniszezett.