Súlyemelés - Fehérvári sikerek a Súlyemelő Masters Bajnokságon

A Fehérvár Rugby Club Súlyemelő szakosztálya 4 versenyzője indult a megmérettetésen a 110 éves Tatabányai Sport Egyesület által rendezett viadalon. A fehérváriak eredményesen szerepeltek, három versenyzőjük állhatott fel a dobogó különböző fokára.
2022.03.31. 13:55 |

A Fehérvár Rugby Club súlyemelői az alábbi eredményeket érték el:

Az M60 korosztály 102 kg súlycsoport Gyolcsos Ferenc első helyezés összteljesítménye 170 kilogramm, több mit 30 kilóval elmaradva az Európa bajnokságon nyújtott teljesítményétől. De ez ekkor elég volt az aranyérem megszerzésére. Ezzel a teljesítménnyel sikerült a varsói 2022. augusztusi kvalifikációs szintet teljesíteni.

Az M45 kategóriában 96 kg súlycsoport Menyhárt Péter 57 kg szakítással, 72 kg lökésével összesítésben az 5. helyen végzett.

Az M45-ös kategóriában, 96 kg súlycsoportban Szabó Györgí 69 kg szakítással, 82 kg lökésével a dobogó 3. fokára sikerült fellépnie.

A hölgyek mezőnyében az FRC "aranyasszonya", Bódis Szabó Katinka a W40-es korosztályban 58 kg szakításával, 81 kg lökésével új országos csúccsal a dobogó tetejére állhatott, aranyérmes lett. 1. helyen végzett.