-
Kikaptunk a döntőben
A címvédő Ferencváros nyerte a jégkorong Magyar Kupát, miután a vasárnapi döntőben kétgólos hátrányból fordítva, az 58. percben ütött góllal és egy üres kapus találattal 4-2-re legyőzte a házigazda Hydro Fehérvár AV19-et a MET Arénában.FTC-Telekom - Hydro Fehérvár AV19 4-2 (1-2, 1-0, 2-0)
2026.02.01. -
Idegenben kezd a Vidi
A Videoton hétfőn este nyolc órától a Budapest Honvéd FC otthonában kezdi meg a tavaszi idényt. Próbáltunk a lehető legjobban felkészülni a Honvédból, jó mérkőzésre, sok nézőre és jó tavaszi rajtra számítok - mondta Pető Tamás vezetőedző a klub honlapjának.
2026.02.01. -
Fésüs Irén Emléktorna
A Felsővárosi Általános Iskolában rendezték meg a IV. korcsoportos lány röplabda diákolimpia városi döntőjét, amely idén Fésüs Irén egykori válogatott röplabdázó emlékét őrizte. A négy részt vevő iskola közül az első két helyezett a megyei döntőben képviselheti Székesfehérvárt.
2026.01.28. -
Itthon készül a Vidi
Nem utazott edzőtáborba, a jól ismert hazai kulisszák között készül a tavaszi folytatásra a Videoton. Az NBII-es bajnokság február elején folytatódik.
2026.01.15.
SportmajálisON - egész napos sportfolyam május elsején a város honlapján
Székesfehérvár 2011 óta sporttal ünnepel május elsején – így lesz 2020-ban, a tizedik sportmajálison is, csak a koronavírus-járvány miatt ezúttal online módon, a város honlapján, 9.00–16.00 óra között. Az edzők az 50 perces videókban olyan mozgás- és edzésformákat mutatnak be, amelyeket kezdők is kipróbálhatnak, hétköznapi, minden háztartásban előforduló eszközök segítségével.
A napindító bemelegítés és a laza átmozgatás után erőnléti, állóképességet és mozgáskoordinációt fejlesztő, valamint funkcionális edzésekbe lehet bekapcsolódni. Az otthon is jól űzhető sportok között lesz jóga- és pilates-foglalkozás, izom- és alakformáló edzés, saját testsúlyos edzés, női torna és balett alapú erősítő torna is.
Az edzések között szakemberek, edzők és sportolók adnak hasznos tanácsokat az otthoni mozgáshoz, és azt is elárulják, ők miként edzenek most. Az Alba Fehérvár Kosárlabda Klub és Alba Fehérvár KC sportolói új közös projektjükről, az online tesiórákról is beszélnek majd. A sport és a művészet határán található a tánc: az online eseményben szó esik arról is, hogy a néptáncosok hogyan próbálnak ebben az időszakban, illetve miként lehet összetartani a népes táncegyesületeket, klubokat.
A SportmajálisON résztvevői:
- Cristina Porres Mormeneo (Székesfehérvári Balett Színház): balett alapú erősítő torna családoknak
- Horváth Balázs: saját testsúlyos intervall edzés
- Horváth-Polgár Dóra: pilates
- Kelemen Nikolett (MÁV Előre SC – N’Joy Sport & Tánc Stúdió): senior torna és gerinctorna
- Müller Judit: jóga
- Rozs Gergely: calisthenics edzés
- Rusznák Renáta: izomformáló, állóképességet és mozgáskoordinációt fejlesztő edzés
- Wang Arnold: alakformáló és zsírégető edzés
Az edzések között Ballagó Enikő gyógytornász látja el a nézőket hasznos tanácsokkal az otthoni mozgáshoz és a sportsérülések elkerüléséhez. „Karanténos” sportolásukról az Alba Fehérvár Kosárlabda Klub, az Alba Fehérvár Kézilabda Klub, a MOL Fehérvár FC és a Hydro Fehérvár AV19 játékosai beszélnek majd, Majoros Róbert, az Alba Regia Táncegyesület művészeti vezetője pedig a táncosok mostani próbáiról oszt meg kulisszatitkokat.
A részletes program hamarosan olvasható a város honlapján. Tartsanak velünk, mozogjunk együtt május elsején!