Simán nyert a MOL Fehérvár a Kaposvár ellen - Nikolics is betalált

Megint korai góllal nyitott a MOL Fehérvár, amely az első félidőben eldöntötte a találkozót. Akár nagyobb gólkülönbséggel is nyerhetett volna Joan Carillo együttese, de a második félidei helyzeteit már nem tudta kihasználni. 3-0 lett a vége.
2020.02.29. 19:27 |

Mozgalmasak voltak az első percek: húsz másodperc után már villant a sárga lap, majd rezdült a háló. Mindkettő a kiesés ellen - egyre inkább úgy tűnik hiába - küzdő Kaposvárt érintette. Kovács passzából Bamgboye mattolta a vendégek kapusát. Emlékezhetünk, legutóbb a ZTE ellen is gyorsan betalált a Vidi, a nigériai támadó rálicitált Stopira múltkori góljára. Egyértelműen a hazaiak domináltak a Rákóczi pedig foggal-körömmel védekezett. Kilenc perc telt el a meccsből, amikor Vinícius varázsolt az ellenfél tizenhatosán belül! A középhátvéd ollózása a keresztlécet találta el, ha bemegy ez lett volna az év gólja! Pár perccel később Pátkai is veszélyeztetett, majd a 21. minutumban újabb Vidi-gól született. Petrjak beadását Nagy Tamás juttatta a saját kapujába. Érezhető volt, hogy a fehérváriak nem elégszenek meg ennyivel: rövid időn belül Petrjak, Nikolics és Stopira is ziccerbe került. Nem sokkal később Nikó már nem hibázott, góljához Petrjak önzetlensége is kellett, aki egy szép kontratámadás végén szolgálta ki. Nikolics visszatérése óta először talált be.

Ugyanebben a szellemiségben folytatódott a meccs a szünet után, Juhász Rolanddal együtt, aki a sérüléséből visszatérve Viniciust váltotta a védelem tengelyében. Jöttek a helyzetek, de ekkor már nem sikerült góllal befejezni a támadásokat. A 66. percben már ajtó-ablak nyitva volt, amikor Nikolics sarkazása után a csereként beállt Hodzic lövését blokkolta a kaposvári védő.  Jó hír, hogy csereként az eddig maródiak listáján lévő Nego is visszatért a pályára. A mérkőzés végefelé némi levegőhöz és a Vidi tizenhatosáig is eljutott a Kaposvár, de játékában nem volt benne a gól.

A MOL Fehérvár 3-0-ra nyert, azaz továbbra is üldözi a Ferencvárost.

MOL Fehérvár - Kaposvári Rákóczi 3-0 (3-0)

MOL Fehérvár: Kovácsik - Hangya, Musliu, Vinícius (Juhász), Stopira - Houri, Pátkai - Kovács (Hodcic), Funsho (Nego) - Nikolics.

Gólszerző: Bambgoye, Nagy (öngól), Nikolics.