Sima hazai siker - nyolccal verte a Békéscsabát az Alba Fehérvár KC

A papírformának megfelelően, magabiztosan, nyolc góllal győzte le a Békéscsabát az Alba Fehérvár KC. A hazaik „motorja” ezúttal is tizenkét gólig jutó Nascimento volt.
Alba Fehérvár KC – Békéscsaba 34-26 (18-11)

2019.01.26. 18:49 |

Nyögvenyelősen kezdte a Békéscsaba elleni meccsét az Alba Fehérvár KC, az első negyedóra után azonban elkapta a fonalat a hazai gárda, és a találkozón idénybeli századik(!) bajnoki gólját is megszerző Nascimento vezetésével egy 5-0-t produkálva sikerült ellépni a viharsarkiaktól. Az első félidő folytatásában pedig tovább nőtt az olló, végül harminc perc után 18-11 állt az eredményjelzőn.

A második játékrész elején Gorsenyina dobta az első gólt, ezzel már nyolccal állt jobban az Alba FKC, de a Békéscsaba nem adta fel, és öt gólt dobtak válasz nélkül. 19-16-nál időt is kért Deli Rita. Ezt követően pedig ismét az szebbik arcát mutatta a fehérvári gárda, és szép lassan ismét nyolcgólosra növelte előnyét. Varga Emőke, a Győrtől kölcsönvett beálló is megszerezte első találatait, sőt, mindjárt hármat – első meccsén. A hajrára nem igazán maradt izgalom, az utolsó percekben már nem forgott veszélyben a Fehérvár győzelme, mely összességében magabiztos lett: 34-26-ra nyertek Nascimentóék a Békéscsaba ellen.

Fehérvár: Györkös, Mistina (kapusok) – Májer, Zsilinszkájtye, Mnedy 6, Gorsenyina 5, Pelczéder, Utasi 1, Boldizsár 3, Nascimento 12(6), Sztankovics, Temes, Szarka 3, Rózsás, Varga 3.