-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Sikeres TISZK páklyázat - 399 millió a korszerűbb szakképzésre
Az Árpád Szakképző Iskola majd 400 millió Forintot nyert a Térségi Integrált Szakképző Központjának szervezeti felépítésének korszerűsítésére és módszertani fejlesztésre. A nyertes projektről az Oktatási Bizottság elnöke Boldizs Kálmánné, az iskola igazgatója Szabó Ágnes és az Oktatási Bizottság alelnöke Fűrész István tartott sajtótájékoztatót a Városházán.
2008.11.06. 14:57 |
Az Árpád Szakképző Iskola majd 400 millió Forintot nyert a Térségi Integrált Szakképző Központjának szervezeti felépítésének korszerűsítésére és módszertani fejlesztésre. A nyertes projektről az Oktatási Bizottság elnöke Boldizs Kálmánné, az iskola igazgatója Szabó Ágnes és az Oktatási Bizottság alelnöke Fűrész István tartott sajtótájékoztatót a Városházán.

Az Árpád Szakképző Iskola nyertes pályázatának célja, hogy a képzés szerkezete rugalmasan igazodjon a gazdaság igényeihez, illetve javuljon a képzés minősége és tartalma. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az eszköz és módszertani fejlesztések mit sem érnek, ha nem igazítják hozzá az intézmények szervezeti felépítését.
A programmal szeretnék elérni, hogy minél több, a képzésből kikerülő fiatal maradjon a pályán, de fontosnak nevezte a szakmát tanuló diákok motiváltságának javítását és szeretnék csökkenteni a lemorzsolódási arányt is.A projekt két évre szól, melynek első szakaszában az intézmény 35 oktatási szakembere vesz részt továbbképzéseken.
A sajtótájékoztatón felhívták a 7-8 osztályok osztályfőnökeinek figyelmét, a jövő héten a Köfém Sportcsarnokban kezdődő pályaválasztási kiállításra. Kérték, hogy menjenek el az osztályokkal és beszélgessenek előtte a pályaorientációról a tanulókkal, hogy ne iskolát, hanem pályát választhassanak a tanulók.

Az Árpád Szakképző Iskola nyertes pályázatának célja, hogy a képzés szerkezete rugalmasan igazodjon a gazdaság igényeihez, illetve javuljon a képzés minősége és tartalma. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az eszköz és módszertani fejlesztések mit sem érnek, ha nem igazítják hozzá az intézmények szervezeti felépítését.
A programmal szeretnék elérni, hogy minél több, a képzésből kikerülő fiatal maradjon a pályán, de fontosnak nevezte a szakmát tanuló diákok motiváltságának javítását és szeretnék csökkenteni a lemorzsolódási arányt is.A projekt két évre szól, melynek első szakaszában az intézmény 35 oktatási szakembere vesz részt továbbképzéseken.
A sajtótájékoztatón felhívták a 7-8 osztályok osztályfőnökeinek figyelmét, a jövő héten a Köfém Sportcsarnokban kezdődő pályaválasztási kiállításra. Kérték, hogy menjenek el az osztályokkal és beszélgessenek előtte a pályaorientációról a tanulókkal, hogy ne iskolát, hanem pályát választhassanak a tanulók.