-
Szent Flórián-napi ünnepség
Ünnepi állománygyűlést tartott Szent Flórián napja alkalmából a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. A Városháza Dísztermében rendezett eseményen a tűzoltók és a tüzes mesterségek védőszentje előtt tisztelegve emlékeztek meg a jelenkor tűzoltóinak munkájáról. Az ünnepség keretében adták át a Székesfehérvár Közbiztonságáért díjat is Réger István tűzoltó zászlósnak.
2026.04.30. -
Új időszámítás
Folytatódik a Tarsoly Ifjúságért Egyesület közéleti klubja. A május 4-én, hétfőn 16.00 órakor kezdődő program a választások után kezdődött időszakkal foglalkozik, a belépés ingyenes.
2026.04.30. -
Elismerés a hősöknek
Szent Flórián-nap alkalmából tartott ünnepi állománygyűlést a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság csütörtökön a Városházán. Az eseményen elismeréseket adtak át, köztük a "Székesfehérvár Közbiztonságáért" díjat is.
2026.04.30. -
Még lehet jelentkezni a táborokba
Június 29. és augusztus 14. között, hét héten keresztül várja a gyerekeket a Bregyó közi városi napközis tábor. A Székesfehérvári Ifjúsági Táborban Velencén pedig július 5. és július 24. között három turnusban szerveznek programokat.
2026.04.30.
Selmeci hagyományok szerint búcsúztak a földmérők
Idén is a selmeci diákhagyományokat követve búcsúztak iskolájuktól és a várostól a végzős földmérők.
“Bízom és remélem, hogy ez nem egy örök búcsú” - kezdte beszédét dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere. Aki beszédében méltatta a selmeci hagyományokat, valamint az azt felvállaló Óbudai Egyetemet és a továbbéléséhez nélkülözhetetlen diákokat. “Most ott van önökben, szívükben, lelkükben nagyon sok élmény, érték, amit az elmúlt években kaptak, egymással megéltek. Ezt vigyék tovább, az emberi kapcsolatokkal, barátságokkal, mert ez örök, és örökre ideköti önöket most már Székesfehérvárhoz.”
“Egy olyan egyetemet végeztek el, amely mindamellett, hogy a selmeci hagyományokat is továbbviszi, egy értéket és egy gondolkodásmódot is adott önöknek” - fogalmazott Prof. Dr. Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora.
A valétálók nevében Lanszki Loránd búcsúzott a várostól és társaitól, majd egy utolsót kortyoltak az évfolyamkorsóból, mielőtt összetörték és minden végzős hallgató eltett egy-egy darabkát emlékül. Zárásként az alsóbb évfolyamos diákok jelképesen “kirúgták” a valétálókat a városból.