-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Schwäbish-Gmünd tűzoltóparancsnokát fogadta Székesfehérvár polgármestere
Székesfehérvár németországi testvérvárosának, Schwäbish-Gmündnek a tűzoltóparancsnokát köszöntötte kedden Warvasovszky Tihamér polgármester. Manfred Haag parancsnok és kísérője, Jürgen Swabl, valamint a Schwäbish-Gmünd-i polgármesteri hivatal munkatársa, Weber István három napos hivatalos és baráti látogatást tettek Székesfehérváron. A Schwäbish-Gmünd-i tűzoltóság a korábbi esztendőkben három gépjárművel támogatta a székesfehérvári parancsnokságot, és több esetben lehetőség volt rá, hogy a magyar tűzoltók néhány napon át a német tűzoltóságon szolgáljanak.
2008.04.16. 20:47 |
Székesfehérvár németországi testvérvárosának, Schwäbish-Gmündnek a tűzoltóparancsnokát köszöntötte kedden Warvasovszky Tihamér polgármester. Manfred Haag parancsnok és kísérője, Jürgen Swabl, valamint a Schwäbish-Gmünd-i polgármesteri hivatal munkatársa, Weber István három napos hivatalos és baráti látogatást tettek Székesfehérváron.

Schwäbish-Gmünd és Székesfehérvár tűzoltósága már tizennégy éve kölcsönösen segíti egymást. A szakmai tapasztalatcsere mellett az elmúlt időszakban szoros baráti kapcsolatok szövődtek a két szervezet között. A Schwäbish-Gmünd-i tűzoltóság a korábbi esztendőkben három gépjárművel támogatta a székesfehérvári parancsnokságot, és több esetben lehetőség volt rá, hogy a magyar tűzoltók néhány napon át a német tűzoltóságon szolgáljanak, melynek alkalmával a káresetekhez együtt vonultak Schwäbish-Gmünd-i kollégáikkal. Ennek a „csereprogramnak” a keretében a német tűzoltók is többször voltak már Székesfehérváron.
Manfred Haag, Schwäbish-Gmünd-i tűzoltóparancsnok mostani látogatása alkalmával személyesen is gratulált Molnár Erik tű. alezredesnek a tavaly év végi parancsnoki kinevezéséhez, és a két fél egyetértett abban, hogy a jövőben – ha még lehet - még szorosabbá fűzik a tűzoltóságok kapcsolatát.
Manfred Haag parancsnokot és kísérőjét, Jürgen Swablt kedden délelőtt Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere köszöntötte a Városházán. A német vendégek a délután folyamán szakmai látogatást tettek az Alcoa-Köfém Kft-nél, szerdán pedig a ferihegyi tűzoltóságot tekintették meg.

Schwäbish-Gmünd és Székesfehérvár tűzoltósága már tizennégy éve kölcsönösen segíti egymást. A szakmai tapasztalatcsere mellett az elmúlt időszakban szoros baráti kapcsolatok szövődtek a két szervezet között. A Schwäbish-Gmünd-i tűzoltóság a korábbi esztendőkben három gépjárművel támogatta a székesfehérvári parancsnokságot, és több esetben lehetőség volt rá, hogy a magyar tűzoltók néhány napon át a német tűzoltóságon szolgáljanak, melynek alkalmával a káresetekhez együtt vonultak Schwäbish-Gmünd-i kollégáikkal. Ennek a „csereprogramnak” a keretében a német tűzoltók is többször voltak már Székesfehérváron.
Manfred Haag, Schwäbish-Gmünd-i tűzoltóparancsnok mostani látogatása alkalmával személyesen is gratulált Molnár Erik tű. alezredesnek a tavaly év végi parancsnoki kinevezéséhez, és a két fél egyetértett abban, hogy a jövőben – ha még lehet - még szorosabbá fűzik a tűzoltóságok kapcsolatát.
Manfred Haag parancsnokot és kísérőjét, Jürgen Swablt kedden délelőtt Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere köszöntötte a Városházán. A német vendégek a délután folyamán szakmai látogatást tettek az Alcoa-Köfém Kft-nél, szerdán pedig a ferihegyi tűzoltóságot tekintették meg.