-
Fair Play díjas ARAK-os
Az ARAK tájfutója a 2024. évi Rövidtávú OB-n történt sportszerű cselekedetéért kapta a trófeát. Cselekedete nem csak a ARAK és a Tájfutó, hanem az Olimpiai közösség számára is példaértékű szemlélet.
2026.01.29. -
Nem sikerült a pontszerzés Salzburgban
A Salzburg együttesének sikerült otthon tartani a három pontot. A sorozatban hetedik vereségét elkönyvelő Volán a rájátszás-selejtezőt érő kilencedik helyen áll.Red Bull Salzburg - Hydro Fehérvár AV19 4-0 (2-0, 1-0, 1-0)
2026.01.29. -
Fésüs Irén Emléktorna
A Felsővárosi Általános Iskolában rendezték meg a IV. korcsoportos lány röplabda diákolimpia városi döntőjét, amely idén Fésüs Irén egykori válogatott röplabdázó emlékét őrizte. A négy részt vevő iskola közül az első két helyezett a megyei döntőben képviselheti Székesfehérvárt.
2026.01.28. -
Itthon készül a Vidi
Nem utazott edzőtáborba, a jól ismert hazai kulisszák között készül a tavaszi folytatásra a Videoton. Az NBII-es bajnokság február elején folytatódik.
2026.01.15.
Röplabda - szettvesztés nélküli fehérvári siker siker Miskolcon
Férfi röplabda NB I. Liga, rájátszás az 1-4. helyért
MEAFC-Miskolc – MÁV Előre SC-Foxconn 0-3 (-17, -21, -24)
Bár az első szett első szett első pontját a házigazda Miskolc szerezte, a MÁV rövid időn belül fordított és végig domináns játékkal előrukkolva biztosan nyerte ezt a menetet.
A második játszma jóval szorosabban alakult, mint az első. A MEAFC 4-1-es kezdését követően 10-7-nél Balázs Bálinték vezettek, 14-9-nél pedig már öttel is ment a MÁV Előre. A hazaiak azonban igyekeztek tartani a lépést és két-három pontnál többel nem engedték meglógni a vendégeket. A hajrában végül négy pont különbséggel, Valdas Listanskis pontjával, 25-21-re nyert a “vasutas” csapat.
A harmadik felvonás hozta a legszorosabb küzdelmet, amely szó szerint csak az utolsó pillanatokban dőlt el: a MEAFC-Miskolc szépítése helyett jött Ambrus Bence ász nyitása, aminek köszönhetően 26-24-re ezúttal is a MÁV Előre SC-Foxconn győzött.
A találkozó legeredményesebb röplabdázójának a litván Valdas Listanskis bizonyult tizenkilenc ponttal. A MÁV négy mérkőzésből négy sikerrel, tizennégy ponttal továbbra is a tabella élén áll.
Miskolc, vezette: Halász, Bátkai-Katona.
MÁV Előre SC-Foxconn: Deliu, Ambrus, Balázs, Boa, Listanskis, Kholman. Csere: Szentesi (liberó), Tóth.
Dávid Zoltán vezetőedző: „Örülök a három pontnak, ügyesen használtuk ki az ellenfél hibáit! Mindig a következő meccs a legfontosabb. Dolgozunk tovább, hogy elérjük a célunkat.”