Röplabda - jó mérkőzésen kikaptak az NB I-es fiúk, Újpesten győztek a hölgyek

Nem tudott győzelemmel rajtolni a MÁV Előre SC az NB I-es férfi röplabda-bajnokságban. A vendég Pénzügyőr 3:0-ra nyert Székesfehérváron. Idegenben, Újpesten 3:1-re nyert a MÁV Előre SC az NB II-es női röplabda-bajnokság Nyugati csoportjában. Orosz Biankáék az Újpest U21 otthonában győztek a második fordulóban.
2018.10.08. 07:50 |

A végeredmény ellenére a MÁV Előre méltó ellenfele volt a tavalyelötti bajnoki ezüstérmes Pénzügyőrnek. A második játékrészben 17:16-nál még a vezetést is sikerült megszereznie. Az erősebb játékerőt képviselő vendégek végül három szettben nyertek, ennek ellenére a MÁV építkezhet a pályán látottakból és a Magyar Kupa után hamarosan meg lehet az első bajnoki sikere is.

NB I, A csoport, 1. forduló:
MÁV Előre SC - Pénzügyőr SE 0:3 (-20, -20, -18)
MÁV: Kholman, Neukum, Kaposi, Salazar, Guzmics, Stefanovics. Csere: Nagy (liberó), Németh, Náhol, Szőke. Vezetőedző: Németh Ödön.

Németh Ödön, vezetőedző: "Úgy érzem, hogy méltó ellenfele voltunk a Pénzügyőrnek. Az első két játszmában helyenként jól játszottunk és egyenrangú partner voltunk. Összességében az eredmény hűen tükrüzi a két csapat küzti különbséget, de a mai játékunkra építhetünk a folytatásban."

UTE U21 - MÁV Előre SC 1:3 (-24, 24, -16, -21)
MÁV: Berkó L., Szelle D., Petri I., Sziládi V., Berkó V., Orosz B. Csere: Kovács E. (liberó), Virág Zs., Budai V., Sötét P., Nagy A., Barabás F. Vezetőedző: Fésüs Irén.

1. Négyet vágott és győzött Villachban a Fehérvár AV 19

Hat ponttal zárta a hétvégét a Fehérvár AV 19 az EBEL-ben, miután 4-1-re győzött a sereghajtó Villach otthonában, azaz a péntek esti hazai Dornbirn-verést, idegenbeli győzelemmel koronázta meg. Bár a karintiaiak szerezték az első gólt, a folytatásban esélyt sem adtak Erdély Csanádék az osztrákoknak. A Volán a válogatott szünet előtt a nyolcadik a tizenkét csapatos bajnokságban.

2018.12.09.
  2. Védelmi hibák okozták a MOL Vidi vesztét Újpesten

Miután a Ferencváros nyert délután, már őszi bajnok lett, a MOL Vidi számára az maradt a kérdés, tudja-e tartani a lépést a zöld-fehérekkel. Nem sikerült, mert Újpesten teljesen erőtlenül támadott a fehérvári csapat. Ráadásul az első félidőben kétszer is nagy hibát követtek el a védői, így simán kikapott a nemrég a stadionavatón legyőzött ellenfelétől.

2018.12.08.
  3. Ötöt lőve győzte le a szezonban harmadszor a Dornbirnt a Fehérvár AV19

A válogatott szünet előtti utolsó meccsén a Dornbirnt fogadta a Fehérvár AV19. Erdély Csanádék jól kezdték a találkozót, a vendégek ugyan 0-2-ről egyenlítettek, a Volán azonban nem engedte ki a kezéből a győzelmet. Fehérvár AV19 – Dornbirn 5-2 (1-0, 2-2, 2-0)

2018.12.07.
  4. Hatodik légióst igazolt az Alba Fehérvár, újabb amerikai a fedélzeten

Rutinos kosarast szerződtetett a szezon végéig a fehérvári klub. Martin Zeno 33 éves, megfordult Franciaországban, több évet játszott a finn és a román bajnokságban is, utóbbiban kétszer bajnok lett. Ő az Alba hatodik külföldije, jövő héten érkezik Fehérvárra.