Röplabda - Drámai fordítás után győzelem Szegeden!

Ötszettes rangadón győzött a MÁV Előre SC-Foxconn a férfi röplabda az NB I Liga 1-4. helyért zajló rájátszásában, a Vidux-Szegedi RSE otthonában. Dávid Zoltán vezetőedző játékosai kétszettes hátrányból felállva nyertek és erősítették meg vezető helyüket.
2022.04.11. 06:39 |

Vidux-Szegedi RSE–MÁV Előre SC-Foxcon 2-3 (18, 24, -18, -23, -11)

Az Extraligáért menő rájátszás első helye álló MÁV és második helyezett házigazda csapott össze a 3. fordulóban, Szegeden. Magabiztos röplabdázással kezdte a mérkőzést a vendéglátó, a szegedi fölény végig jellemezte a játszmát, melynek végén hét ponttal nyert Fésüs Erzsébet csapata.

A második szettet is jól indította a Szeged, de 4-0 után 4-4-nél egyenlített Dávid Zoltán alakulata. 10-9-ig szoros volt az állás, ezután 22-15-re vezetett a vendéglátó. Innen egyenlített a MÁV Előre, 22-22-től 24-24-ig felváltva jöttek a pontok, az utolsó kettőt viszont a Vidux hozta össze, 26-24-el lezárva a játékrészt.

Kétszettes hátrányból állt fel a MÁV,  elszántságból és küzdeni akarásból jelesre vizsgázott. Hullámzott a játék, 14-13-nál a hazaiak álltak jobban. De 15-15 után átvette az irányítást a MÁV Előre, végül jelentős különbséggel, 25-18-ra hozták a szettet. 2-1-re szépítve.

A negyedik felvonásban az egyenlítésért mentek a fehérváriak, míg a pályaválasztó szerette volna lezárni a bajnoki találkozót. Jól kapta el a fonalat a MÁV, 4-0-val startolt, utána a Vidux percei következtek, 19-15-nél már a zsebükben érezhették a győzelmet. De nem addig a! Remek székesfehérvári hajrát láthatott a publikum: hat pont szereztek zsinórban és már vezetett is 21-19-re a MÁV Előre SC-Foxconn. Az előnyt sikerült megőrizni az utolsó pillanatokig, megvolt hát az egyenlítés!

Az ötödik, mindent eldöntő rövidített játszmában 9-8-as MÁV vezetésig felváltva estek a pontok, ezután viszont már kézben tartotta a mérkőzést a MÁV Előre-Foxconn és hozta a sorsdöntő etapot, 3-2-re pedig a mérkőzést.

A csapat ezzel picivel ismét közelebb került az Extraligába jutáshoz.

A MÁV Előre Deliu, Balázs, Boa, Listanskis, Kulcsár, Kholman. Csere: Takács (liberó), Doda összeállításban játszott.

Dávid Zoltán vezetőedző: „Az év legnehezebb mérkőzését játszottuk! Sikerült felállnunk 2-0-s hátrányból, óriásit küzdöttünk! Nagyon fontos pontokat hoztunk el Szegedről. Dolgozunk tovább, készülünk a következő mérkőzésre.”

Fotó: illlusztráció