Remek meccseken győztek a MÁV röpisei a női és férfi élvonalban is

Megnyerte első bajnokiját a MÁV Előre-BERICAP a női NB I Liga alapszakaszban. A 3:1-re végződött mérkőzésen a Gödöllői RC volt az ellenfél. A férfiak drámai csatában, döntő játszmában fordítva verték a DEAC-ot, vagyis a MÁV mindkét csapata győzelemmel kezdte a szezont.
2019.10.14. 09:19 |

A 2019/2020-as szezon első fehérvári női bajnoki mérkőzése előtt Fésüs Irén vezetőedző, illetve a csapat tagjai virággal és lufival köszöntötték hatvanadik születésnapja alkalmából Gaál Zsuzsannát, aki alapítója volt a MÁV Előre SC röplabda szakosztályának 1999-ben.

Remekül kezdett az újonc fehérvári együttes az NB I nyitókörében. A vendég gödöllőieket 6:1-gyel állva hagyták Orosz Biankáék az első szett elején. Szabados István csapata a kezdeti nehézségek után magára talált, de későn, a MÁV viszonylag simán nyerte a játékrészt 25:15-re.
A folytatás is hasonló különbséggel indult az elsőhöz, annyi nem elhanyagolható eltéréssel, hogy ezúttal a Gödöllő vezetett 6:2-re. 9:9-nél ugyan utolérték a hazaiak a vendégeket, de ezután is a GRC támadott hatékonyabban és birtokolta az előnyt. Állandósult a 3-4 pontos vendég vezetés, de a hajrában olyannyira felzárkózott a MÁV, hogy Zolnai Vanda ász nyitásával már 24:24-et mutatott az eredményjelző. A szett legvégén mégis az ellenfél örülhetett: 26:24-re nyert, 1:1-re módosítva a mérkőzés állását.

Izgalmakban bővelkedő harmadik felvonásban volt része a több mint száz szurkolónak, hiszen a MÁV Előre-BERICAP és a Gödöllői RC is mindent megtett azért, hogy maga javára fordítsa a találkozót. A szett elején három ponttal mentek a hazaiak, majd ugyanennyivel a Pest megyeiek is vezettek, 15:15-nél pedig Szabados István időt kért. Bajnóczi Fruzsina erős nyitásával újra kettővel ment a Gödöllő, majd Sydney Busa pontja és Petri Izabella blokkja is kellett ahhoz, hogy 22:20-as vendég vezetésnél ismét időt kérjen az ellenfél edzője. Ebből Berkó Liliánáék jöttek ki jobban, egymás után három attakot befejezve 23:22-re fordított Fésüs Irén alakulata. Az utolsó pontokért gigászi csata zajlott, amit Sziládi Viktóriáék nyertek 27:25-re, összesítésben ismét előnyhöz jutva (2:1)

A negyedik szettnek csupán az eleje bizonyult szorosnak, a későbbiekben fokozatosan növelte előnyét az újonc Fehérvár és végül magabiztosan, 25:14-re hozta az etapot, 3:1-es győzelmet aratva az NB I Liga első játéknapján. A mérkőzés legponterősebb játékosa az amerikai Sydney Busa volt a MÁV Előréből.

Fésüs Irén: “Nem ismertem a Gödöllőt, nem tudtam mi vár ránk. Azt tudtam, hogy magas fiatalokból áll. Mindkét oldalon hullámzó játékot láttam, viszont nagyon akartunk és harcosak voltunk. Berkó Lili irányítását kiemelném, de Sydney is remek napot fogott ki.”

Női NB I Liga alapszakasz, 1. forduló
MÁV Előre-BERICAP – Gödöllői RC 3:1 (15, -24, 25, 14)
MÁV: Zolnai V., Sziládi V., Busa S., Petri I., Berkó L., Orosz B. Csere: Kovács E. (liberó), Berkó V., Budai V. Vezetőedző: Fésüs Irén.

A férfi bajnokság vasárnapi fehérvári meccsén jobban kezdte az első szettet a vendég DEAC, de 8:8 után kétpontos előnyre tett szert a hazai csapat. A MÁV öröme azonban nem tartott sokáig, a vendégek visszavették a vezetést és onnantól fogva már nem adták ki a kezeik közül: 25:18-ra nyert a DEAC. (0:1)

A második játékrészben sokáig egy-két pontos előnyben voltak Náholék, de tizennégynél beérte őket a Debrecen, majd fordítani is tudott. Ezt viszont nem hagyták szó nélkül a hazai fiúk és a kubai légiós Salazar ász nyitásaival, 18:16-nál ismét kétpontos előnybe kerültek. Innentől viszont a fehérváriak domináltak, 24:20 után pedig egy remek Salazar-Kholman blokk jelentette a szett végét és az egyenlítést (25:20, 1:1).

A harmadik szettben leginkább Németh Ödön együttesének akarata érvényesült. A DEAC becsülettel küzdött, de a MÁV összességében jobban röplabdázott, s végül 25:17-re behúzta a játszmát. Ezzel együtt pedig megfordította a mérkőzés állását (2:1)
A debreceniek azonban meggyőző fölénnyel, 25:16-ra győztek a negyedik felvonásban és kiegyenlítettek (2:2).

A sorsdöntő ötödik, rövidített szettben 5:5-nél még egált mutatott az eredményjelző, utána viszont mintha a rövidebb kispad hátránya kijött volna hazai oldalon: a játékosok fáradtan és kevésbé koncentráltan mozogtak, amit a vendégek kihasználtak és már úgy tűnt, könnyen nyerik a szettet és a meccset, de innen is képes volt felállni a MÁV és egyenlített 14:14-nél. Sőt, remek végjátékot produkálva meg is nyerte az etapot 18:16-ra, 3:2-re pedig a szezon első bajnokiját!

Németh Ödön: “Kiegyensúlyozott mérkőzésen két egyforma képességű csapat játszott. Sajnos mi kevesebben vagyunk és ezért is nagyon értékes ez a győzelem. Gratulálok a fiúknak!”

MÁV Előre-BERICAP – DEAC 3:2 (-18, 20, 17, -16, 16)
MÁV: Kun B., Németh Zs., Náhol G., Kholman N., Salazar Y., Stefanovics K. Csere: Takács M. (liberó), Hortobágyi V., Szőke Z. Vezetőedző: Németh Ödön.