-
Köszönet a mentősöknek
Székesfehérvár közössége nevében köszöntötték az OMSZ Székesfehérvári Mentőállomásán a mentős dolgozókat, akik az ünnepek alatt is szolgálatban lesznek, hogy segítsenek a bajba jutott, beteg embereknek. Rajtuk keresztül mindenkinek szólt a köszönet, aki karácsonykor sem teszi le a munkát, hogy ilyenkor is minden rendben menjen és működjön Székesfehérváron.
2025.12.22. -
Karácsonyi misszió Kárpátalján
A "Kárpátaljai Misszió - A Magyarság Angyalai" akcióhoz a Csillagösvény Utazási Iroda egymillió forintos felajánlása az adományozóknak köszönhetően több mint megháromszorozódott és 3.162.000 forintot rászorultsági alapon osztottak el a 3-11 éves gyermeket nevelő kárpátaljai családok között, figyelembe véve az árva, vagy beteg gyermekeket is.
2025.12.18. -
A nordmann fenyőt keresték leginkább
Idén is sok-sok fenyőfa közül lehetett válogatni az árusoknál. Még kedden is volt lehetőség arra, hogy mindenki beszerezze a karácsonyt szebbé varázsoló fát.
2025.12.23. -
Élő kalendárium várta a látogatókat
Advent negyedik vasárnapján ismét programok várták az érdeklődőket a belvárosba. Az utolsó adventi hétvége is közös hangolódással telt.
2025.12.22.
Rekordszámú táborozó a Napraforgó Városi Napközis Táborban
Ebben az esztendőben is hatalmas sikert aratott a Székes- fehérváron tanuló általános iskolás gyermekek körében a Napraforgó Városi Napközis Tábor. Minden eddiginél többen táboroztak a Bregyóban, a hat turnus idején a beiratkozottak száma közel 2300 volt. A gyerekek sokszínű, interaktív programokon, bemutatókon is részt vehettek, ezen kívül a Hetedhét Játékmúzeumba, a Koronás Parkba, a Városi Képtárba és a Városi Strandra is ellátogathattak.
2015.08.06. 14:01 |
Ebben az esztendőben is hatalmas sikert aratott a Székesfehérváron tanuló általános iskolás gyermekek körében a Napraforgó Városi Napközis Tábor. Minden eddiginél többen táboroztak a Bregyóban, a hat turnus idején a beiratkozottak száma közel 2300 volt. A gyerekek sokszínű, interaktív programokon, bemutatókon is részt vehettek, ezen kívül a Hetedhét Játékmúzeumba, a Koronás Parkba, a Városi Képtárba és a Városi Strandra is ellátogathattak.
Június 29-én kezdődött el a hat héten át tartó Napraforgó Városi Napközis Tábor. A 2015-ös tábor rendkívül népszerű volt a gyerekek és családjaik körében. A hat turnus ideje alatt a beiratkozások száma ebben az esztendőben közel 2300 volt, ami 913 gyermek részvételét jelenti, hiszen voltak olyanok is, akik visszatérőként több héten át töltötték a Bregyóban a vakációjukat. A tábor szervezésekor Székesfehérvár Önkormányzata ezúttal is arra törekedett, hogy a hasznos időtöltést és szórakozást egyaránt szolgáló programok segítségével a gyermekek értékrendjét is fejlesszék. A játékos ismeretterjesztő foglalkozások mellett a rendőrség, a mentőszolgálat, a katasztrófavédelem, a tűzoltóság, a Fejérvíz Zrt., a Vöröskereszt, a Fehérvári Kézművesek Egyesülete, továbbá a székesfehérvári civil szervezetek tagjai is képviseltették magukat a táborban. A gyermekekről hetven pedagógus, négy közfoglalkoztatott pedagógus, nyolc diáksegítő, illetve két pedagógia gyakorlatát teljesítő főiskolás gondoskodott.
A tavalyi évhez hasonlóan idén is kuriózumnak számított a Fejér Megyei Technikai és Tömegsportklubok Szövetségének interaktív bemutatója. A gyermekek a tábor kezdete óta, hetente két alkalommal próbálhatták ki tehetségüket a sportlövészetben. A fiatalok légfegyverrel lőhettek célra, 10-10 alkalommal, mely után a pontosan célzók azonnali díjazásban részesültek. A verseny végén a legjobban teljesítő egyéni és csapatlövőket serleggel, oklevéllel, éremmel és sporteszközökkel díjazták. A programot Östör Annamária, Székesfehérvár egészségügyi és sporttanácsnoka is támogatta.
A gyerekek a közkedvelt tábor utolsó turnusában is nagy érdeklődést mutattak a sportlövészet iránt. „A Fejér Megyei Technikai és Tömegsportklubok Szövetsége immáron évek óta nagy hangsúlyt fektet az utánpótlás-nevelésre. Reményeink szerint, a táborban résztvevő gyerekek többsége a sportlövészetben találja majd meg számításait. Ez a remény hajt és ösztönöz minket a munkánk során, pontosan ezért jöttünk el idén is a Napraforgó Városi Napközis Táborba.” – mondta Antal László, a Fejér Megyei Technikai és Tömegsportklubok Szövetségének elnöke.
Báles István táborvezető a hathetes tábort a következőképpen összegezte: „Örömmel állapíthatom meg, hogy évről évre emelkedik a Napraforgó Városi Napközis Táborba beiratkozottak száma. Az első hetünkön hihetetlenül magas létszámmal, 530 fővel indultunk, de az utolsó turnusban is 243 gyermeket fogadtunk, ez pedig abszolút rekordot jelent az előző évekhez képest. Ezek a számok egyértelműen bizonyítják, hogy a gyerekek szívesen töltik nálunk a szabadidejüket, a szülők pedig megtisztelnek minket a bizalmukkal. Nagyon lényeges kiemelni, hogy a gyerekek biztonságán túl arról is gondoskodunk, hogy tartalmasan és hasznosan tölthessék itt az idejüket.” – zárta gondolatait Báles István.
A táborba jelentkezőket változatos sportolási lehetőségekkel, különféle kreatív társasjátékokkal, egészségügyi és kulturális programokkal is várták a szervezők. A gyerekek ezen kívül részt vehettek a Városi Képtár, a Hetedhét Játékmúzeum és a Koronás Park interaktív alkalmain, illetve nagy melegben akár fürödhetnek is a Városi Strandon. Újdonság, hogy idén tollaslabda-, és a Vörösmarty LSE jóvoltából nordic walking oktatás, továbbá túrázás is szerepelt a gazdag programkínálatban.



