-
Nagy szükség van a véradókra!
Kritikus fontosságú a véradás nyáron, a biztonságos betegellátás érdekében. A szabadságolások és utazások miatt kevesebben adnak vért, ugyanakkor éppen ilyenkor nő meg a vérigény a balesetek és a sürgős műtétek miatt. A következő napokban Székesfehérváron, a kórház Területi Vérellátójában és több környékbeli településen is segíthetnek a donorok.
2026.06.24. -
Nyáron is egészségesen
Nyáron is folytatódnak az Egészségfejlesztési Iroda által szervezett ingyenes, egészségvédelmi, egészségmegőrzési tanácsadások. A június 26-i, pénteki ingyenes gyógytorna tanácsadásra még vannak szabad helyek.
2026.06.24. -
Gyere és alkoss szabadon!
Gyermekműhely címmel idén nyáron is megszervezi kétturnusos napközis táborát a Fehérvári Kézművesek Egyesülete. Az első turnusra már csak korlátozott számban, a másodikra még bőven vannak szabad férőhelyek. Várják a jó hangulatban, szabadon alkotni vágyó, 10-16 év közötti fiatalokat, akik különféle mesterségekbe kóstolhatnak bele.
2026.06.23. -
Programok a kastélyban
Különleges programokra várják az érdeklődőket a fehérvárcsurgói kastélyba ezen a nyáron is. Júliusban koncertet és botanikai sétát is rendeznek.
2026.06.23.
Posch Dániel kapta idén a „Székesfehérvár a Kárpát-medencei együttműködésért” díjat
A hagyományokhoz hűen június 4-én a Városházán adták át a „Székesfehérvár a Kárpát-medencei együttműködésért” díjat. Az ünnepség elején Borbély Levente Miklós, a XV. Fehérvári Versünnep győztese Wass Albert: Üzenet haza című versét szavalta, majd dr. Cser-Palkovics András polgármester mondott köszönőt.
Hangsúlyozta, június 4-e az összefogás jelképe. Üzenete, hogy vannak a napi csatározásoknál sokkal fontosabb kihívások, amelyeket csak közösen tudunk megoldani. „Napjainkban különösen nagy jelentősége van az összefogás képességének. Székesfehérvár felelőssége, nemzetünk történelmi fővárosaként, jóval túlmutat a közigazgatási határokon. Fehérvárnak számos kapcsolata van más városokkal határon innen és túl, ám ennél is fontosabbak az emberek és a közösségek közötti kötődések.” A polgármester példaként említette a Székelyföldi Varga Sándor Verstábort, ahol a Fehérvári Versünnep mindenkori 12 döntőse tölt el tíz napot a Csíki Versünnep versmondóival, valamint szólt az augusztusban a Székesfehérvári Királyi Napokra érkező erdélyi fiatalokról, akik a Rákóczi Szövetség jóvoltából tevékeny részesei lehetnek évről évre az ünnepségsorozatnak.
A város által alapított Székesfehérvár a Kárpát-medencei Együttműködésért díjat harmadik alkalommal adták át, melyet a külhoni magyarok és Székesfehérvár kapcsolatának erősítése és új kapcsolatok létrehozása érdekében végzett, példaértékű munkája elismeréseként ezúttal Posch Dániel vehetett át.
A Székesfehérvári Polgármesteri Hivatal korábbi civil irodájának vezetője az egyik kezdeményezője, főszervezője volt a Moldvai Csángó Magyar Keresztszülő Programnak. 2013-ban alapította meg Székesfehérváron a Csillagösvény Utazási Irodát, amellyel Erdélybe, a Felvidékre és a Vajdaságba szerveznek az ottani értékeket, hagyományokat megismertető körutakat. Nevéhez kötődik több, magyarországi és külhoni önkormányzat, oktatási intézmény és magyar kisközösségek közötti kapcsolatok kiépítése, fejlesztése, így többek közt részt vesznek az iskoláknak szóló Határtalanul program megvalósításában is. Posch Dániel rendszeres szervezője jótékonysági kezdeményezéseknek, amelyek során az itthon összegyűjtött adományokat saját maga és kollégái juttatják célba a szórvány magyar területen élőknek, rászoruló közösségeknek, főként gyermekeknek.
„Ez a díj nem rólam szól, hanem arról a közösségről, amelyben tevékenykedem, hiszen egyedül semmi nem megy.” – mondta a díj átvételét követően Posch Dániel. Hozzátette, a kezdeményezések mellett az első pillanattól fogva ott állnak a támogatók, és ki-ki a lehetőségeihez mérten szívét-lelkét beletéve valósítja meg ezeket. „A nemzetet a szíven keresztül lehet egyesíteni.” – fejezte ki.