-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Színes virágok Fehérváron
Idén is színes egynyári virágágyásokkal díszíti Székesfehérvár köztereit a Városgondnokság. A város több helyszínén alakítottak ki látványos virágkompozíciókat, amelyek nemcsak a városképet teszik szebbé, hanem minden évben új témákat és hangulatokat is megjelenítenek.
2026.06.24. -
A klímaváltozás veszélyei
Rohamosan változnak a mezőgazdaság klimatikus viszonyai. A Mathias Corvinus Collegium estjén Kovács Erik a Klímapolitikai Intézet vezető kutatója tartott előadást.
2026.06.24.
Péntektől látogatási tilalom a Fejér Megyei Szent György Kórházban
Péntektől teljes körű látogatási tilalom lép érvénybe a Fejér Megyei Szent György Kórházban. A tisztiorvosi szolgálat az influenzaszerű megbetegedések növekvő aránya miatt rendelte el a zárlatot. A látogatási tilalom a székesfehérvári és a csákvári intézményre is vonatkozik. A teljes körű tilalom azt jelenti, hogy egyetlen osztályon sem lehet a fekvőbetegeket látogatni, hiszen a látogatók bevihetik a vírust.
2009.02.19. 10:41 |
Péntektől teljes körű látogatási tilalom lép érvénybe a Fejér Megyei Szent György Kórházban. A tisztiorvosi szolgálat az influenzaszerű megbetegedések növekvő aránya miatt rendelte el a zárlatot. A látogatási tilalom a székesfehérvári és a csákvári intézményre is vonatkozik. Az ÁNTSZ Közép-dunántúli Regionális Intézetének vezetője, Bujdosó László régiós tiszti-főorvos rendelte el a látogatási tilalmat, mivel a térségben az influenzaszerű megbetegedések százezer lakosra vonatkoztatott aránya meghaladta a háromszázat, s a járvány még mindig emelkedő fázisban van, azaz egyre több megbetegedést lehet prognosztizálni.
A teljes körű tilalom azt jelenti, hogy egyetlen osztályon sem lehet a fekvőbetegeket látogatni, hiszen a látogatók bevihetik a vírust. Természetesen az intézmény segít abban, hogy valamilyen formában mégis kapcsolat legyen beteg és látogató között A portaszolgálatot megerősítik. Két portán, a Seregélyesi úti főportánál, illetve a neurológiai osztály portáján lehet leadni a betegek számára eljuttatandó csomagokat. Kívánatos, hogy a csomagokra írják rá a beteg nevét, az osztályt s a kórtermet, ahol az illető fekszik. A csomagokat összegyűjtik, és időről időre az osztályokra szállítják. Praktikus, ha jól zárható táskában helyezik el a küldeményeket. – tájékoztatott az ápolási igazgatóság.
A kórházi látogatási tilalom pénteken lép életbe, és visszavonásig érvényes.