-
Belvárosi adventi programok
Különleges dalokat és meséket hallhatunk esténként az élő adventi naptár egy-egy megnyíló ablakából, délelőttönként pedig a gyermekek varázsolják meghitté a várakozást az Adventi színpadon látható műsorokkal, de fellép a Balett Színház és a Hungarikum zenekar is!
2025.12.16. -
Hagyomány, érték, minőség
Ismét meghirdette pályázatát a Fejér Termék cím elnyerésére a Fejér Vármegyei Önkormányzat. A minősítés célja, hogy felhívják a figyelmet a vármegyében előállított élelmiszerekre és kézműves termékekre, továbbá hangsúlyozni a három alappillért, a hagyományt, az értéket és a minőséget. A vállalkozó kedvű termelők és termékelőállítók 2026. február 28-ig pályázhatnak.
2025.12.16. -
CSÁO Karácsony
Átadták azokat az adományokat, amelyeket a Hétvezér Általános Iskolában és a Széna Téri Általános Iskolában gyűjtöttek a székesfehérvári Családok Átmeneti Otthona (CSÁO) számára. Az adományátadáshoz csatlakozott a Székesfehérvári Szegényeket Támogató Alapítványon keresztül a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Deák Technikuma is.
2025.12.15. -
Szertelen Ifjúság
A Szertelen Ifjúság elnevezésű drogprevenciós program második, őszi ütemében 12 önkormányzati, alapítványi és egyházi fenntartású iskola 1039 diákja kapott naprakész ismereteket a drogfüggőséggel, s annak súlyos következményeivel kapcsolatban.
2025.12.15.
Paraba&Kamu - Művészeti Mini Fesztivál lesz hétvégén
A Paraba most sem KAMU-zik! - slam poetry verseny és open mic, koncert és kiállítás: ez a Paraba&Kamu Művészeti Mini Fesztivál programkínálata.
„Nem vagyunk kevesen, és nem vagyunk sokan. Várjuk azokat a művészlélek fiatalokat, akik szeretnének alkotni és megvalósítani önmagukat bármely művészeti ágban. Keressétek fel a KAMU Instagram vagy Facebook oldalát! Slam poetry írással foglalkozó kicsit és nagyot pedig arra buzdítunk, hogy mérettesse meg magát a Parabában, jelentkezzen a versenyre vagy az open mic-re, és próbálja ki a színpadot!” – Pajor Dóra és Szolnoki Zsófia KAMU-alapítók szervezik az estet.
A kapunyitás augusztus 13-án, pénteken 19 órakor lesz, a slam poetry programok 20 órakor kezdődnek. A rendezvényen fellép a Crescendo Selecta – Karsai Dániel, Kaufman Joel, Nyerges Liza és Bazsó Gergő –, a ParabaBuliban Embryo csinálja a zenét. Augusztus 14-én, szombaton nyílik a ParabaTerasz, a KAMU művészeinek a saját kiállítása, Vajda Izabella összeállításában. Az estén a Benzo zenél, aztán dj Elffel lehet bulizni. A belépőjegyek 500 forintba kerülnek, mindkét rendezvény védettségi igazolvánnyal látogatható.
A rendezvényről további információk az esemény oldalán olvashatók.