Papírforma-győzelmet aratott a Kaposvár a MÁV Előre ellen a kupában

Az esélyeknek megfelelően nem tudta megverni a MÁV Előre-BERICAP a FINO Kaposvárt hazai pályán, a férfi röplabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A somogyiak 3:0-ra győztek és jó pozícióból várhatják a december 4-i visszavágót.
2019.11.20. 22:04 |

Az első perceket leszámítva végig nagy fölényben játszott a vendég FINO Kaposvár a nyitó játékrészben. Erős nyitásaikkal és támadás befejezéseikkel magabiztosan, 25:16-ra hozták a szettet. 0:1

A második játszma elején is vezettünk, de hamar fordított a Kaposvár és kezdte lemásolni az első szettben látott előnyt növelő produkcióját, azonban a forgatókönyv mégis máshogy alakult: a MÁV olyannyira nem hagyta meglógni ellenfelét, hogy 15:15-nél egyenlített. Ezután viszont a vendégek szereztek pontokat és hiába tartottuk a lépést, 25:20-ra nyertek. 0:2

A harmadik felvonás sem hozott váratlan fordulatot. Mindkét oldalon egyre több játéklehetőséget kaptak a fiatalok, akik rendre éltek az eséllyel és helyenként szép megmozdulásokkal járultak hozzá a kupatalálkozóhoz. A somogyiak győzelmét semmi nem veszélyeztette, a MÁV Előre 25:17-re maradt alul ebben az etapban. 0:3

Férfi röplabda Magyar Kupa negyeddöntő, 1. mérkőzés:
MÁV Előre-BERICAP – FINO Kaposvár 0:3 (-16, -20, -17)
MÁV: Németh Zs., Náhol G., Neukum G., Kholman N., Salazar Y., Stefanovics K. Csere: Takács M., Szentesi B. (liberók)., Tóth K., Szőke Z., Hortobágyi V. Vezetőedző: Gazsi Péter

Gazsi Péter: “A mérkőzés nyomokban játékot is tartalmazott. Végre voltak egymás segítésére utaló jelek, ebből fog tudni kialakulni egy egységes játék. A fiatalok jól vették fel a ritmust.”