-
Királyok a Belvárosban
A Székesfehérvári Királyi Napok felvezető rendezvénysorozata, a Királyok a Belvárosban újabb látványos programmal várta a közönséget szombaton kora este. Folytatódott a Királyok a Belvárosban programsorozat, ahol ezúttal Szent Erzsébet, Szent Margit, Asztrik érsek és II. András várta az érdeklődőket, a Tabulatúra régizene-együttes és a Magyar Királyi Kardforgatók Rendjének vitézei kíséretében.
2026.08.01. -
Csabai Pétert köszöntötték
Csabai Péter 1931. július 31-én született egy olyan korban, mikor az emberek számára a munka, a család és az egymás iránti tisztelet jelentette az élet biztos alapját. Az évek alatt lakatosinasból üzemvezetővé váló motorsport-rajongó élete során nemcsak a gépek összeszerelésében, de a versenyzésben is kiteljesedhetett.
2026.07.31. -
Vadszeder-gyűjtés elhalasztva
A nagy hőségre tekintettel ELHALASZTOTTÁK a most vasárnapra tervezett, nadapi Herbarius-túrát - tájékoztat közösségi oldalán a Szent István Király Múzeum. A szervezők tehát augusztus 9-én várnak majd mindenkit, aki szívesen csatlakozna a programhoz, hogy a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag vadszederből gyűjtsön Lencsés Rita gyógynövényszakértő vezetésével.
2026.07.31. -
Ételosztás augusztusban
Augusztus 2-án folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás. A szervezők vasárnap délelőtt, a Deák Ferenc Technikumnál várják a sütemény-, a gyümölcs- és a tartós élelmiszer felajánlásokat a rászorulók számára.
2026.07.31.
Pályaorientációs beszélgetéssorozat indul a Felsővárosi Alkotóházban október 17-én
Kreatív pályára készülsz, de nem tudod, hogy pontosan mire? Pontosan tudod, hogy melyik művészeti ág, de nem tudod hogyan? Meg lehet ebből élni?! Vagy válasszak egy „rendes foglalkozást”? Művész leszek, vagy családos? A művésztanár is ember? Festő? Szobrász? Grafikus? Keramikus? Textiles? Restaurátor? Illusztrátor? Fotós? Médiaművész? Animáció tervező?
Nagyon sok kérdés kavarog azoknak a művészpálya iránt érdeklődő, tehetséges fiataloknak és szüleiknek a fejében, akik pályaválasztás előtt állnak.
Nekik is segítséget nyújtanak a Nyitott műterem program művészei, akik pályaorientációs beszélgetéssorozatot indítanak útjára. Október 17-én, csütörtökön 17 órakor a Felsővárosi Alkotóházban Szabó Ani textilművész, Szegedi Csaba festőművész, kolorista és Varga Gábor Farkas tervezőgrafikus művész ad választ a kérdésekre, nyújt segítséget a megfelelő pálya, középiskolai vagy egyetemi szak kiválasztásához, és mesélnek arról Schrenk Rita Anna művésztanár, festő vezetésével, ők hogyan élték meg a pályaválasztást annak idején, milyen ma a művészek élete, hogyan boldogul az, aki hivatását szívvel-lélekkel viszi. Az ingyenes eseményre regisztrálni kell. A részvételi szándékot az alkotohazfehervar@gmail.com e-mail címre várják a szervezők.