Ouzas lehúzta a rolót – legyőzte a Volán a Linzet

A pénteki 0-5 után hazai pályán egyetlen gól is elegendő volt ahhoz, hogy a Hydro Fehérvár AV19 legyőzze a Linz együttesét, ezzel megszerezze első pontjait az EBEL idei szezonjában.
Hydro Fehérvár AV19 – Linz 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)

2019.09.15. 20:06 |

Ebben a szezonban tizenegy csapat szerepel az osztrák hokiligában, így például a Linz vasárnap játszotta első meccsét az új idényben, míg a Volán pénteken Klagenfurtban már túl volt a rajton. A 0-5 után azonban hazai pályán javítani tudott a Hydro Fehérvár AV19, és megszerezte első győzelmét első hazai meccsén. Az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban nem kezdett rosszul a Linz, de korábbi kapusukat olyan nagyon nem tették próbára, Michael Ouzasnak nem volt sok dolga. Még akkor sem, amikor Szabó Bence kiállítása miatt emberelőnyben kerültek a vendégek. Negyedóra telt el a meccsből, amikor jött az első fehérvári előny, az előnyből pedig nem pergett le egy perc, amikor egy remek Kuralt-Timmins-Yogan összjáték végén utóbbi bevette Kickert kapuját, ezzel pedig megszerezte a vezetést a Volánnak, illetve szezon első fehérvári gólját is a „nyári szerzemény” jegyezte ezzel. A harmad végéig inkább a Linz volt aktívabb, de komoly egyenlítési lehetőségük nem akadt. A második harmad kifejezetten izgalmasra sikeredett, Ouzasnak is jóval több dolga akadt, és a fehérvári alakulat is jó néhány tetszetős, egyérintős akciót vezetett, melynek végén akár a második hazai gól is megszülethetett volna. Ehhez legközelebb Andrew Sarauer állt, aki a harmad végén került helyzetbe, de lövését hatalmas bravúrral, és egy spárgával védte Kickert. A záró harmadban lehetett érezni, ha megszerzi a második gólt a Volán, azzal eldönti a meccset, erre a legnagyobb esély a játékrész derekán mutatkozott, amikor Raphael Wolf kapott 2+2 perces kiállítást, a négy perc előnyben ugyan eljutott helyzetekig a Volán, nem sikerült betalálni. Az utolsó két percre levitte kapusát a Linz, és Leblerék komoly tűzijátékot rendeztek Ouzas kapuja előtt, de az ex-linzi halóőr több bravúrt is bemutatva egy shoutouttal zárta a meccset. A Fehérvár így, ha csak minimális különbséggel is, de legyőzte a Linz gárdáját, és három ponttal a „zsebben” várhatja a jöv hétvégi két hazai mérkőzését!

Gólszerző: Yogan 15.p.