-
Karácsonyi misszió Kárpátalján
A "Kárpátaljai Misszió - A Magyarság Angyalai" akcióhoz a Csillagösvény Utazási Iroda egymillió forintos felajánlása az adományozóknak köszönhetően több mint megháromszorozódott és 3.162.000 forintot rászorultsági alapon osztottak el a 3-11 éves gyermeket nevelő kárpátaljai családok között, figyelembe véve az árva, vagy beteg gyermekeket is.
2025.12.18. -
A gyógyítás közös ügy
A héten véget ér a Fehérvár Televízió és a Szent György Kórház közös kampánya, mely az intézmény alapítványára, valamint a gyógyító közösségre irányítja a figyelmet. Az adventi műsorfolyam negyedik, befejező részében a szervezet támogatói mesélnek arról, miért álltak a kezdeményezés mellé, bízva abban, hogy az adakozásban másoknak is példát mutatnak.
2025.12.18. -
Vadhúst kapott a kríziskezelő
15 kiló vaddisznó raguval kedveskedett a VADEX a Székesfehérvári Kríziskezelő Központ ellátottjai számára. A húsból elkészített ételből több mint hatvan fő lakhat jól a szombati nap folyamán.
2025.12.19. -
Bemutatták a fehérvári Bamakósok autóját
2026-ban is lesz székesfehérvári induló a Budapest–Bamako Rallyn. A HunGarian Caravan egyedi autóját pénteken mutatták be a Városház téren, amelyhez a kecskeméti csapat járműve is csatlakozott.
2025.12.19.
Ötvenharmadik alkalommal gyűltek össze a pék szakmunkás tanulók legjobbjai
A Pék Szakma Kiváló Tanulója Verseny országos döntőjének záróünnepségét és eredményhirdetését tartották pénteken délelőtt a Hiemer házban. A mostani az 53. alkalom, hogy összegyűltek a pék szakmunkás tanulók legjobbjai és az őket felkészítő pedagógusok a diákok szaktudásának országos megmérettetésére. A 2012/2013. tanévben a Pék Szakma Kiváló Tanulója Versenyt a Magyar Agrárkamara szervezte meg az Árpád Szakképző Iskola és Kollégium Szent István Szakképző Iskola Tagintézményében.
2013.03.08. 11:35 |
A Pék Szakma Kiváló Tanulója Verseny országos döntőjének záróünnepségét és eredményhirdetését tartották pénteken délelőtt a Hiemer házban. A mostani az 53. alkalom, hogy összegyűltek a pék szakmunkás tanulók legjobbjai és az őket felkészítő pedagógusok a diákok szaktudásának országos megmérettetésére. A Vidékfejlesztési Minisztérium felhívása alapján a 2012/2013. tanévben a Pék Szakma Kiváló Tanulója Versenyt a Magyar Agrárkamara szervezte meg az Árpád Szakképző Iskola és Kollégium Szent István Szakképző Iskola Tagintézményében.
A díjátadón dr. Cser-Palkovics András polgármester örömét fejezte ki, hogy a Szent István Emlékévben Székesfehérvár adhat otthont az évtizedes tradíciókkal rendelkező versenynek. Székesfehérvár polgármestere a diákoknak azt kívánta, hogy találják meg helyüket választott szakmájukban és nyugodtan építhessék rá életüket és majdani családjuk életét. A polgármester köszönetet mondott a szervezőknek, szponzoroknak, valamint a tanulóknak és felkészítő tanáraiknak is.
A Szakma Kiváló Tanulója verseny győztese az idei évben a balassagyarmati Falta Ádám lett, a második helyet Tóth Mária, a harmadikat pedig Szabó Péter szerezte meg. Az első három helyezett tanuló az emlékkupa mellé 15 ezer, 12 ezer, illetve 10 ezer forintos jutalmat is kapott. Azok a tanulók, akik a versenyen 70% feletti teljesítményt értek el, mentesülnek a szakmai vizsga alól.
Az országos versenyen a középiskolák legjobban teljesítő fiataljai mérkőztek meg egymással. A diákok nemcsak a gyakorlati tudásukat mutatták be, elméleti feladatokat is megoldottak. A Pék Szakma Kiváló Tanulója versenyt 1959 óta rendezik meg minden esztendőben.