Ötven perc alatt hozta a kötelezőt a MÁV Előre a Pécs ellen

Három játszmában, mindössze ötven perc alatt sikerült megnyernie a MÁV Előre-BERICAP-nek a PTE-PEAC elleni bajnoki találkozót a női röplabda NB I Liga alapszakaszban. Az 5. fordulóból vasárnap pótolt összecsapás első játékrészében csupán három pontot tudtak szerezni a vendégek.
2021.02.15. 07:54 |

Ezúttal is Gárdonyban fogadta Farkas Mihály alakulata aktuális ellenfelét. A pécsiek ellen lehengerlő produkcióval indított a MÁV, hiszen 25:3-ra nyerte az első felvonást. A második szett ebbél szorosabb volt, de sok problémát ez sem okozott a pályaválasztónak: 25:15 lett a vége. A harmadik etap újfent nagy fehérvári fölényt mutatott, aminek a végén 25:10-re győztek Kovács Evelinék.

Női röplabda NB I Liga alapszakasz, 5. forduló:
MÁV Előre-BERICAP – PTE-PEAC 3:0 (3, 15, 10)

MÁV: Sebestyén, Sólyom, Hackl, Haase, Kiss, Durdanovic. Csere: Kovács, Deli-Germann (liberók), Hizsnyai-Zolnai, Szilágyi, Fáskerti. Vezetőedző: Farkas Mihály.
PTE: Pokó, Duduka, Újhelyi, Sántosi-Tóth, Marton, Tóth. Csere: Székely (liberó), Merkler, Szabó, Petőfi. Vezetőedző: Horváth Alexandra.

Farkas Mihály: “Az első szettben ellentmondást nem tűrően játszottunk. Nagyon örülök, hogy ezt a meccset is lehoztuk játszmaveszteség nélkül. Gratulálok a lányoknak a remek hozzáálláshoz!”

1. Az utolsó öt perc döntött a kosáresőben, kikapott az Alba Fehérvár

Három hét szünet után folytatódott a kosárlabda-bajnokság, a harmadik helyen álló Alba Fehérvár a Debrecent fogadta. A védekezés egyik oldalon sem volt jó, rengeteg kosár esett és az utolsó negyed felénél is még döntetlen állt az eredményjelzőn. A legvégén aztán sokkal többet rontott, így ismét hazai pályán kapott ki az Alba.

2021.02.27.
  2. Zalaegerszegen játszik bajnoki mérkőzést a MOL Fehérvár FC vasárnap délután

Február 28-án, vasárnap 17 órai kezdettel az OTP Bank Liga NB I 23. fordulójában Zalaegerszegen lép pályára a Vidi. A kék-fehér csapat a tabella 8. helyén áll, az eddigi 22 meccséből 7-et megnyert, 4 döntetlen mellett pedig 11 alkalommal vereséget szenvedett. Augusztusban, a szezon első meccsén emlékezetes 3-3 lett a ZTE Arénában játszott bajnoki végeredménye, míg novemberben 2-0-ra nyert a Vidi.

2021.02.27.
  3. Szabics Imre a Vidi új vezetőedzője, Juhász és Torghelle is a stábban

Április 1-től Szabics Imre lesz a MOL Fehérvár vezetőedzője. A korábbi 36-szoros válogatott labdarúgó edzőként ezt megelőzően a Sturm Graz és az osztrák nemzeti csapat stábjában dolgozott, de a magyar válogatottnál is segítette Dárdai Pál és Bernd Storck munkáját. A Vidinél segítője lesz Juhász Roland és Torghelle Sándor is.

2021.02.26.
  4. Folytatják a kosarasok, rangadókkal zárja az alapszakaszt az Alba Fehérvár

Háromhetes szünet után folytatódik a kosárlabda-bajnokság. A harmadik helyen álló Alba Fehérvárra öt mérkőzés vár még az alapszakaszban, szinte mind rangadó. Szombat este tévés meccsen a negyedik helyen álló Debrecen érkezik az Albához, jövő szerdán pedig jön a Szolnok elleni presztízsmeccs, szintén itthon.