Itthon tartotta a három pontot a Volán a Vienna Capitals ellen

Gyorsan javított a Hydro Fehérvár AV19 csapata és a tegnapi fiaskó után végig vezetve tartotta otthon a három pontot a Vienna Capitals ellen. A Volán így a második helyen tölti a novemberi nemzetközi szünetet.
Hydro Fehérvár AV19–Vienna Capitals 4-2
2023.11.05. 20:04 |

Hydro Fehérvár AV19–Vienna Capitals 4-2  (2-1, 2-0, 0-1)
Gólszerzők: Leclerc, Stipsicz, Terbócs, Hári, illetve Weinger, Fischer.

Hydro Fehérvár AV19: Horváth D. (Roy) – Magosi, Hári, Kuralt, Fournier, Campbell – Leclerc, Bartalis, Laberge, Stipsicz, Phillilps – Terbócs, McGauley, Leavens, Atkinson, Kiss R. – Vértes, Németh, Mihály, Vokla

Hamar vezetést szerzett a Volán, Bartalis tette hátra Phillipsnek, a kanadai rátűzte, a kipattanót pedig Leclerc a levegőből ütötte be Widhalm kapujába. (1-0). Az első harmad 5. percében Stipsicz Bence nagy bombával duplázta meg csapatunk előnyét (2-0). Az első harmad közepén Evan Weinger révén szépít a vendég együttes. (2-1)

A második harmad 9. percében Terbócs István értékesített egy ziccert (3-1). Gyorsan érkezett az újabb gól, Hári János középről nézte ki magának a bal felső sarkot és nem is hibázott (4-1)

A bécsiek 18 másodperccel a lefújás előtt Fischer révén szépítettek (4-2).

A Volán 4-2-es győzelmével a második helyenvárhatja a novemberi nemzetközi szünetet, úgy, hogy közben a listavezető Salzburg pontot vesztett a Linz ellen, míg a harmadik helyen álló Villach pont nélkül maradt Klagenfurtban.