-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Öt székesfehérvári épület kapott Építőipari Nívődíjat
A Vörösmarty Mihály Ipari Szakképző Iskolában tartották szombaton az Építők Napját. A rendezvényen adták át az Építőipőari Nívódíjakat is. A szakmai zsűri az Evangélikus Gyülekezeti ház épületét, a Szent Donát Kápolnát, a Táncház Malom utcai épületét, az ARÉV Sportcsarnok és egy Kossuth utcai társasházat talált érdemesnek a díjazásra. Az elismeréseket Warvasovszky Tihamér polgármester adta át az épületek tulajdonosainak.
2008.06.02. 08:22 |
A Vörösmarty Mihály Ipari Szakképző Iskolában tartották szombaton az Építők Napját. A rendezvényen adták át az Építőipőari Nívódíjakat is. A szakmai zsűri az Evangélikus Gyülekezeti ház épületét, a Szent Donát Kápolnát, a Táncház Malom utcai épületét, az ARÉV Sportcsarnok és egy Kossuth utcai társasházat talált érdemesnek a díjazásra.
Kálmán Béla a bíráló bizottság elnöke kiemelte, hogy 2008-ban 28 székesfehérvári épületre érkezett jelölés, mint mondta idén kiemelkedően jó javaslatok érkeztek. Az egybegyűlteket Warvasovszky Tihamér polgármester is köszöntötte, majd átadta az elismeréseket a tulajdonosoknak.

(Fotó: Borbély Béla)
Menyhárt László a Vörösmarty Mihály Szakképző Iskola igazgatója kiemelte, hogy az iskolában magas szintű szakképzés folyik, szeptembertől pedig új szakon, iparművészeti osztályban is tanulhatnak már a diákok. Kiss József az ARÉV Baráti Kör elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy 50 éves hagyománya van már az Építők Napjának a városban, az ARÉV megszűnése után ugyan néhány évig szünetelt a program, de a kor igényeihez igazítva idén már ötödszörre rendezték meg.
Kálmán Béla a bíráló bizottság elnöke kiemelte, hogy 2008-ban 28 székesfehérvári épületre érkezett jelölés, mint mondta idén kiemelkedően jó javaslatok érkeztek. Az egybegyűlteket Warvasovszky Tihamér polgármester is köszöntötte, majd átadta az elismeréseket a tulajdonosoknak.

(Fotó: Borbély Béla)
Menyhárt László a Vörösmarty Mihály Szakképző Iskola igazgatója kiemelte, hogy az iskolában magas szintű szakképzés folyik, szeptembertől pedig új szakon, iparművészeti osztályban is tanulhatnak már a diákok. Kiss József az ARÉV Baráti Kör elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy 50 éves hagyománya van már az Építők Napjának a városban, az ARÉV megszűnése után ugyan néhány évig szünetelt a program, de a kor igényeihez igazítva idén már ötödszörre rendezték meg.