Osztrák jégkorongliga - nyert a Fehérvár, egy győzelemre a döntő

A Hydro Fehérvár AV19 hosszabbítás után 5-4-re nyert a vendég Villach ellen az osztrák jégkorongliga (ICEHL) elődöntőjében, így már 3-1-re vezet az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban, amely pénteken folytatódik az osztrák együttes otthonában.
Hydro Fehérvár AV19 - Villach (osztrák) 5-4 (3-1, 1-2, 0-1, 1-0), hosszabbítás után
2022.03.30. 21:56 |

A Hydro Fehérvár AV19 alapszakasz-harmadikként, a Salzburg döntőbe jutásával bebiztosította helyét a jégkorong Bajnokok Ligájában, ahol története során először Európa topklubjai között szerepelhet! Óriási siker ez a klubnak, Fehérvárnak és az egész magyar jégkorongnak.

Az osztrák liga elődöntőjébe első alkalommal bejutott Fehérvár a csütörtöki nyitányon hosszabbítás után kapott ki Villachban, szombaton pedig otthon 6-3-mal vágott vissza, majd hétfőn ismét Villachban 4-0-ra diadalmaskodott.

Ahogy szinte minden eddigi rájátszás-mérkőzésen, megint hamar, már a 3. percben vezetést szerzett a remek formában lévő Volán, Hári János adta meg az alaphangot. A 14. percben egy másik magyar válogatott játékos, a sérüléséből felépült Terbócs István talált be emberelőnyben, kevesebb mint két perc múlva pedig Sarauer Andrew, éppen Terbócs passzából. A Villach még a szünet előtt szépített, ezzel a Fehérvár 88 perc 20 másodperc után kapott ismét gólt.

A folytatásban nagyobb iramot diktáltak az osztrákok, és a meccs derekán - amikor Alex Petan volt kiállítva - sikerült faragniuk a hátrányból. Sőt, 55 másodperc múlva Renars Krastenbergs beütötte második találatát, ez már a harmadik pontja volt az estén.

A gyorsan bekapott két gól és az egyenlítés sem törte meg a Fehérvárt, Erdély Csanád még a szünet előtt 4-3-ra módosította az állást. A harmadik harmad hajrájában - lehozott kapus mellett - hosszabbításra mentette az összecsapást a Villach.

A hirtelen halál nem tartott sokáig, 2 perc 14 másodpercig csupán, ekkor Hári zárta le a csatát.