Őszi vereségéért másodszor is súlyos revansot vett a Bécs a Volánon

Súlyos 8-2-es vereséggel kezdte az évet a Hydro Fehérvár AV 19 az EBEL-ben a liga második helyén álló Bécs otthonában, azaz kevesebb mint egy hét leforgása alatt összesen tizennégy gólt rámoltak be az osztrákok a Volánnak. A fehérváriaknak esélye sem volt, már tíz perc után néggyel vezetett az ellenfél.

2020.01.01. 19:57 |

Az újév első meccse a Bécs ellen olyan volt, mint a két csapat december végi fehérvári találkozója: gyorsan el kell felejteni. Az óesztendőből szép emlék, amikor Kógerék elkapták a Capitals grabancát itthon, de ezért másodszor is "bosszút állt" a Bécs.

A mérkőzés első tíz percében sorra lőtte a gólokat a hazai csapat. A Volán a középső játékrészben 5-0-ál tudta először betuszkolni a pakkot a ketrecbe, de Girard találatára máris jött a válasz, így az utolsó harmad előtt már az állt az eredményjelzőn, mint Fehérváron a meccs végén: 6-1. Az utolsó húsz percben a két hazai találat közé Campbell tudott beékelni egy újabb fehérvári gólt.

Bécs - Hydro Fehérvár AV 19 8-2 (4-0) (2-1) (2-1)

Gólszerző: Loney (2), Wukovits (2), Kichton (2), Zalewski, Holzapfel, ill. Girard, Campbell.