-
Adni öröm!
Egy tehetséges gitáros és bűvészshow varázsolta el a Gyermekvédelmi Központ Fejér Vármegye velencei és mezőfalvi lakóotthonaiban élő gyermekeit és a Szent Kristóf Ház fiataljait a Köfém Művelődési Házban rendezett keddi, magánkezdeményezésből megvalósult jótékonysági eseményen.
2025.12.16. -
Korcsolya és koncert a MET-ben
A 2025-ös évtől a Hydro Fehérvár AV19 ICEHL-mérkőzéseivel, ünnepi jégfestéssel, zenével színesített közönségkorcsolyával és Karácsonyi ICE Discóval búcsúzik a közönségtől a MET Aréna. Január 3-án, szombaton pedig az István, a király koncertváltozatával indul a 2026-os esztendő az Arénában.
2025.12.16. -
Heti Betevő december 21-én
A Fehérvári Heti Betevő december 21-én, vasárnap a Prohászka utca 12. szám előtt várja vendégeit egy tál meleg étellel. A jószívű adományozóknak köszönhetően az ünnepre tartós élelmiszert és tisztálkodószereket tartalmazó csomagot is átadnak.
2025.12.16. -
Kiolvasó, kibeszélő
December 17-én, szerdán 15.30-tól folytatódik Leiner Laura 'Mindig történik VALAMI a Deákban' című regényének kibeszélése a Vörösmarty Mihály Könyvtár Oskola utcai épületében. A téma: te mersz segítséget kérni? A szervezők szeretettel várják az érdeklődő tiniket.
2025.12.16.
Örökzöldek, szerelmes dallamok - nyáresti vigadalom Buch Tiborral az Öreghegyen
A közönségkedvenc Buch Tibor évek óta visszajár az Öreghegyi Közösségi Házba – az énekes-színész hosszú ideig volt a Vörösmarty Színház társulatának tagja, a fehérvári évek alatt több nagy sikerű darabban játszott, a nézők 2009-ben őt választották a legjobb színésznek, így övé lett a Fejér Megyei Hírlap Aranyalma díja, 2010-ben pedig Pro Theatro Civitatis Albae Regalis díjat kapott.
Buch Tibor minden alkalommal vendéget is hív maga mellé: fellépett már a hangulatos kert színpadán többek között Füredi Nikolett, Koós Réka, Szabó Noémi, Köllő Babett, Göth Péter, Szeles József, Csengeri Attila, Vastag Tamás és Gergely Róbert is – idén nyáron Lőrincz Judit operaénekes érkezik majd az Öreghegyre, hogy Buch Tiborral közösen emlékezetes élménnyel ajándékozza meg a közönséget – erre a műsorban hallható örökzöld dallamok, a megunhatatlan musical- és operettslágerek adnak garanciát.
Lőrincz Judit Buch Tibor partnere volt a Szolnokon bemutatott nagy sikerű Víg özvegy című előadásban, és együtt dolgoztak egy másik klasszikus operettben, a Cirkuszhercegnőben is. Az énekesnő a szegedi konzervatórium után előbb Münchenben tanult, majd a frankfurti zeneakadémián szerzett operaénekesi diplomát. Tizenkét évig élt Ausztráliában, hazatérve 2009-ben szerződtette a Magyar Állami Operaház, ahol az Éj királynőjét énekelte. Rendszeresen fellép Szolnokon, Győrben, Budapesten, operaszínpadon és koncerteken egyaránt. Az esten közreműködik Horváth Elemér „Emi” és testvére, Horváth Péter, ők kísérik hegedűn és zongorán a két énekest.
A nyáresti vigadalom június 25-én, vasárnap 19.30-kor kezdődik, a rendezvény esőnapja július 2., vasárnap.
Jegyek online a fehervariprogram.hu oldalon, személyesen a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ Fürdő sori épületében, hétfőtől péntekig 8.00–16.00 óra között, valamint – amennyiben az elővétel után még maradnak jegyek – előadás előtt a helyszínen válthatók készpénzben vagy bankkártyával. Belépő: 2 000 Ft, diák- és nyugdíjasjegy: 1 800 Ft