-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Önkormányzati támogatás a Szent Imre Általános Iskolát és Óvodának
A város idei költségvetésében elkülönített összeg szerepel az egyházi oktatási intézmények támogatására: a tavalyi tíz helyett idén tizenöt millió forinttal támogatja az önkormányzat a Szent Imre Általános Iskolát és Óvodát, a Ciszterci Szent István Gimnáziumot és a Református Általános Iskolát. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér és Spányi Antal megyéspüspök csütörtökön délután írta alá azt a megállapodást, mely szerint hét millió forinttal támogatja az önkormányzat az egyházi iskolát.
2008.03.27. 18:53 |
A város idei költségvetésében elkülönített összeg szerepel az egyházi oktatási intézmények támogatására: a tavalyi tíz helyett idén tizenöt millió forinttal támogatja az önkormányzat a Szent Imre Általános Iskolát és Óvodát, a Ciszterci Szent István Gimnáziumot és a Református Általános Iskolát. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér és Spányi Antal megyéspüspök csütörtökön délután írta alá azt a megállapodást, mely szerint hét millió forinttal támogatja az önkormányzat az egyházi iskolát.

Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy tavaly indította el a város az egyházi fenntartású intézmények önkormányzati támogatását tíz millió forintos alappal. Kiemelte, hogy a városban több mint húszezer diák tanul és Székesfehérvárnak fontos minden egyes itt tanuló fiatal. Hangsúlyozta, hogy az egyházi iskolákban olyan erkölcsi nevelésben részesülnek a diákok, mellyel példát tudnak majd mutatni.
A megyéspüspök örömét fejezte ki, hogy már második alkalommal kötik meg az egyház és az önkormányzat a támogatási megállapodást. Mint mondta azon lesznek, hogy a legjobban használják majd fel az összeget.
A Szent Imre Általános Iskola és Óvodába 286 diák 15 osztályban tanul, az óvodába pedig 5 csoportba jár 130 kisgyermek. A tavalyi évhez képest 44 tanulóval és 4 osztállyal gyarapodott az iskola. Az egyházmegye egyébként nyolc intézményt tart fent: ezekben 251 pedagógus 2792 diákot tanít.

Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy tavaly indította el a város az egyházi fenntartású intézmények önkormányzati támogatását tíz millió forintos alappal. Kiemelte, hogy a városban több mint húszezer diák tanul és Székesfehérvárnak fontos minden egyes itt tanuló fiatal. Hangsúlyozta, hogy az egyházi iskolákban olyan erkölcsi nevelésben részesülnek a diákok, mellyel példát tudnak majd mutatni.
A megyéspüspök örömét fejezte ki, hogy már második alkalommal kötik meg az egyház és az önkormányzat a támogatási megállapodást. Mint mondta azon lesznek, hogy a legjobban használják majd fel az összeget.
A Szent Imre Általános Iskola és Óvodába 286 diák 15 osztályban tanul, az óvodába pedig 5 csoportba jár 130 kisgyermek. A tavalyi évhez képest 44 tanulóval és 4 osztállyal gyarapodott az iskola. Az egyházmegye egyébként nyolc intézményt tart fent: ezekben 251 pedagógus 2792 diákot tanít.