-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
ÖKO-Program - pályázat a társasházak fűtésrendszerének felújítására
Az Öko-programról is tárgyalt a város múlt heti közgyűlése. A társasházak, így a panelépületek fűtéskorszerűsítésére vonatkozó pályázati lehetőségról Knizse Gyula a Gazdasági Bizottság elnöke és Kálmán Lilla a Környezetvédelmi és Kommunáélis Iroda vezetője tartott sajtótájékoztatót szerdán a Városházán. Az Öko-program pályázat célja, hogy a távhővel ellátott épületek lakásonkénti hőfogyasztásának szabályozására legyen lehetőség.
Az ÖKO-Program részletes pályázati útmutatóját ITT találja!
Az ÖKO-Program részletes pályázati útmutatóját ITT találja!
2008.11.05. 15:03 |
Az Öko-programról is tárgyalt a város múlt heti közgyűlése. A társasházak, így a panelépületek fűtéskorszerűsítésére vonatkozó pályázati lehetőségról Knizse Gyula a Gazdasági Bizottság elnöke és Kálmán Lilla a Környezetvédelmi és Kommunáélis Iroda vezetője tartott sajtótájékoztatót szerdán a Városházán.
Az ÖKO-Program részletes pályázati útmutatóját ITT találja!

Knizse Gyula a Gazdasági Bizottság elnöke kiemelte, hogy a város önkormányzata 2001 óta foglalkozik a panelépületek felújításával. Mint mondta a város programja három pilléren nyugszik: az egyik a panelprogram, mely a külső hőszigetelést és a nyílászárók cseréjét támogatta, a másik a Fűtőerőmű korszerűsítése, a gazdaságosabb hőtermelés érdekében, a harmadik pedig az Öko-program, mellyel szabályozhatóvá válnak a lakások fűtőtestjei. Kiemelte, hogy az állami támogatás maximuma 77 ezer forint, melyet 23 ezer forintos önkormányzati segítséggel egészítenek ki, így lakásonként százezer forintos támogatás vehető igénybe a fűtéskorszerűsítéshez.
Termosztát mellé hőfogyasztás mérőt
Az Öko-program pályázat célja, hogy a távhővel ellátott épületek lakásonkénti hőfogyasztásának szabályozására legyen lehetőség. Fontos tudni, hogy a támogatás nem csak panel épületekre vonatkozik. Az ÖKO-program lehetőséget biztosít a fűtéskorszerűsítéshez csatlakozók számára, hogy a ténylegesen felhasznált hőenergiát értékét fizessék ki, továbbá, hogy a komfortérzetüknek megfelelően szabályozhassák otthonaikban a hőmérsékletet. A program a fűtés-szabályozást úgynevezett költségosztók felszerelésével kívánja elérni és a radiátorra szerelhető költségosztó segítségével valósulhat meg tényleges fogyasztással arányos elszámolás -emelte ki Kálmán Lilla a Környezetvédelmi és Kommunális Iroda vezetője.
Az ÖKO-Program részletes pályázati útmutatóját ITT találja!
Az ÖKO-Program részletes pályázati útmutatóját ITT találja!

Knizse Gyula a Gazdasági Bizottság elnöke kiemelte, hogy a város önkormányzata 2001 óta foglalkozik a panelépületek felújításával. Mint mondta a város programja három pilléren nyugszik: az egyik a panelprogram, mely a külső hőszigetelést és a nyílászárók cseréjét támogatta, a másik a Fűtőerőmű korszerűsítése, a gazdaságosabb hőtermelés érdekében, a harmadik pedig az Öko-program, mellyel szabályozhatóvá válnak a lakások fűtőtestjei. Kiemelte, hogy az állami támogatás maximuma 77 ezer forint, melyet 23 ezer forintos önkormányzati segítséggel egészítenek ki, így lakásonként százezer forintos támogatás vehető igénybe a fűtéskorszerűsítéshez.
Termosztát mellé hőfogyasztás mérőt
Az Öko-program pályázat célja, hogy a távhővel ellátott épületek lakásonkénti hőfogyasztásának szabályozására legyen lehetőség. Fontos tudni, hogy a támogatás nem csak panel épületekre vonatkozik. Az ÖKO-program lehetőséget biztosít a fűtéskorszerűsítéshez csatlakozók számára, hogy a ténylegesen felhasznált hőenergiát értékét fizessék ki, továbbá, hogy a komfortérzetüknek megfelelően szabályozhassák otthonaikban a hőmérsékletet. A program a fűtés-szabályozást úgynevezett költségosztók felszerelésével kívánja elérni és a radiátorra szerelhető költségosztó segítségével valósulhat meg tényleges fogyasztással arányos elszámolás -emelte ki Kálmán Lilla a Környezetvédelmi és Kommunális Iroda vezetője.Az ÖKO-Program részletes pályázati útmutatóját ITT találja!