Nyolc gól és hazai győzelem a Salzburg - Fehérvár meccsen

Ellenkező előjellel várták a felek a Salzburg - Hydro Fehérvár AV19 rangadót az ICEHL-ben, hiszen a mieink háromszor győztek, a bikák ötször kikaptak előzőleg. Most megszakadtak a sorozatok, nyílt sisakos, gólgazdag játékot hozó meccsen a Salzburg szerezte meg a három pontot.
2020.11.27. 21:57 |

A Fehérvár kapujába ezen a mérkőzésen Kornakker állt, backupnak Janus öltözött, a Pozsonyban ismét megsérült Ouzas nem utazott, Antti Karhula 17 mezőnyjátékossal számolhatott. Az első játékrész egyértelműen a pocsék sorozatának végére pontot tenni óhajtó Salzburgé volt, előbb Schofield kotort be egy kipattanót a 7., majd a magára hagyott Chorney varrta fel Baltram zseniális passzát a 11. percben, 2-0. A második felvonás elején a magyar gárda hatalmas nyomást gyakorolt Lamoureux kapujára, köszönhetően annak is, hogy a hazaiak egymás után három kiállítást szedtek össze. A hálóőr viszont nagy formában védett, és amikor Petan lövésénél már verve volt, akkor a gólvonalról segítette ki őt Pallestrang. Ezek után növelte előnyét a Salzburg, gyors kontra során Skille centikről passzolta be a pakkot, 3-0 a 31. percben. A Volán a jelentős hátrány ellenére nem adta fel, egymás után építette akcióit, és az utolsó percben siker koronázta az igyekezetet, Sarauer korongjába ért bele Erdély, 3-1.

A harmadik menet gyors gólváltással kezdődött, előbb Bartalis csökkentette minimálisra a differenciát, majd Jakubitzka állította vissza a közte kettőt, 4-2 a 43. percben. Mentünk tovább és megint szépítettünk, Hargrove góljánál Vas Márk élete első asszisztját jegyezte a nagycsapatban. A Fehérvár lendületét kiállítás törte meg, ezt még kivédekezték a kékek – Hargrove-ot közben kilőtték, térden találta egy bomba le kellett támogatni –, ám nem sokkal később egy felperdülő korongot Skille talált meg mindenkinél sebesebben, 5-3 az 53. percben. A folytatásban is pörgött a hoki, de több gól már nem esett. A Fehérvárnak nincs ideje búslakodni nagy sorozatának lezárulta miatt, szombat este a szintén bivalyerős Bolzano vár r - tudósított a jegkorongblog.hu

Red Bull Salzburg - Hydro Fehérvár AV19 5-3 (2-0, 1-1, 2-2)