-
Fehérvári produkció a Nagycirkuszban
Szép Anita és Max, a székesfehérvári Flyfitness színeiben, kutyatánc produkciójával 2026. április 8-án, 17 órakor lesz látható a Fővárosi Nagycirkusz Ringlispíl című előadásban. Anita és Max között különleges kapcsolat van, Max nemcsak a legjobb barátja, hanem a munkatársa is.
2026.03.18. -
A Kárpát-medencei együttműködésért
Idén is átadják a „Székesfehérvár a Kárpát-medencei együttműködésért” díjat. Az elismerést évente egy olyan személy vagy közösség kaphatja, aki vagy amely kiemelkedően sokat tett városunk és a külhoni magyarság kapcsolatainak erősítéséért. A díj idei várományosára 2026. március 27-ig lehet javaslatot tenni.
2026.03.18. -
Szülésre felkészítő tanfolyamot indul
Már lehet jelentkezni a Székesfehérvári Egészségfejlesztési Iroda szülésre felkészítő tanfolyamának harmadik turnusára. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
2026.03.17. -
NépmesePont márciusban
Márciusban is folytatódnak a Gárdonyi Géza Művelődési Ház NépmesePontjának alkalmai. Az óvodás és általános iskolás korosztálynak szóló programon mindig az adott hónaphoz illő tematikával várják a gyermekeket.
2026.03.17.
Nyitott Piacok Napja volt pénteken a Városi Piacon
A Vásárcsarnokok és Piacok Együttműködési Fóruma idén is szeptemberben rendezte meg a III. Nyitott Piacok Napja országos eseményt, amelyhez pénteken a Székesfehérvári Városi Piac is csatlakozott.
A piac mint találkozási pont tematika köré szerveződött az idei rendezvény.
A Nyitott Piacok napjára a város polgármestere Cser-Palkovics András is kilátogatott, aki Bozai István városgondnokkal és Fülöp György piacvezetővel közösen járta be a létesítményt.
Volt lecsó- és szilvalekvárfőzés, fánksütés és kisállatbemutató, valamint különböző kézműves és háztáji termékeket, többek között mustot, bort, sajtot, füstöltárut, valamint különböző friss zöldségeket és gyümölcsöket is megkóstolhattak a piacra látogatók. A kézműves vásár keretében kipróbálhatták az érdeklődők a kosárfonást, az ékszerkészítést, a kerámiafestést, a virágdíszkészítést, a horgolást és az akvarell festést is