-
Okostanterem a Telekiben
A Howmet Alapítvány 45 ezer dolláros támogatásából készült el a Teleki Blanka Gimnázium okostanterme, s ezzel párhuzamosan az iskola hat tanára is részt vett a korszerű tudást adó képzéseken. A szerdai napon a tanterem átadása mellett bemutatták azokat a fizika- és kémiaórákat segítő eszközöket is, amelyeket az Ökolimpián nyertek a diákok iskolájuk számára.
2026.04.29. -
Fekvőrendőrök a kis Pozsonyin
Lakossági kérésre, Östör Annamária önkormányzati képviselő kezdeményezésére korszerű, műanyagból készült forgalomlassítókat építettek ki a kis Pozsonyi utca kereszteződéseiben. A programban a Temesvári, a Szeder, a Száva és a Gyimesi utcában is zajlik a lassítók telepítése.
2026.04.20. -
Felújítás kezdődik a Csók Képtárban
Felújítás kezdődik a Csók István Képtárban április 20-án, hétfőn. A képtárnak otthont adó épületben azonban zavartalanul fogadja az olvasókat a Vörösmarty Mihály Könyvtár.
2026.04.20. -
Iskolafelújítások Fehérváron
Az utóbbi években szinte minden fehérvári oktatási intézményben történtek felújítások. Sok helyen teljes energetikai korszerűsítés volt a nyílászárók cseréjével együtt, több intézményben az elektromos rendszer teljes cseréjét végezték el. Gyakorlatilag az összes fehérvári bölcsődét, óvodát és iskolát felsorolhatnánk ahol kisebb-nagyobb felújítások történtek.
2026.04.09.
Nyílt napok az új Alba Arénában
Az Alba Aréna elkészült és megkapta a szükséges hatósági engedélyeit.
„Megvannak az Alba Aréna hatósági engedélyei. A megnyitó előtt nyílt napokat tartunk, amikor belülről is mindenki szabadon megnézheti ezt a fantasztikus létesítményt! A nyílt napok időpontja: február 23-24. Az Alba Aréna elkészült és megkapta a szükséges hatósági engedélyeit.
Szeretnénk, ha minden fehérvári közösen vehetné birtokba a csarnokot, ezért február 23-án 14 és 20 óra között, majd február 24-én 9 és 20 óra között a teljes aréna bejárható lesz minden érdeklődő számára!
Az Aréna hivatalos avatójára, első meccsére vonatkozóan hamarosan minden részletet nyilvánosságra hozunk, ideértve a jegyekre vonatkozó információkat is.
Sokan kérdezték, hogy lesz-e közönségkorira lehetőség az Alba Arénában? Igen, lesz. Hamarosan ezek időpontjait is nyilvánosságra hozzuk majd.
Találkozzunk tehát február 23-án és 24-én a csarnokban, járjuk be együtt városunk legújabb közösségi fellegvárát!”
dr. Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere