Nyári intézményfelújítások közel 300 millió forint önkormányzati forrásból

Az idei nyár sem telt el komoly intézményfelújítások nélkül. Az elmúlt hónapokban mintegy 300 millió forint értékben végeztetett az önkormányzat átfogó munkálatokat három bölcsődében, öt óvodában és négy általános iskolában. A részletekről közösségi oldalán adott hírt dr. Cser-Palkovics András polgármester.
2025.08.28. 10:33 |
Nyári intézményfelújítások közel 300 millió forint önkormányzati forrásból

Az elmúlt hónapokban mintegy 300 millió forint értékben végeztünk átfogó munkálatokat három bölcsődében, öt óvodában és négy általános iskolában



A Napraforgó bölcsődében tető- és részleges nyílászárócsere történt, míg a Mesevilágban és a Csemetében az acél külső oszlopokat erősítettük meg.

A Brunszvik Teréz Óvodában megújultak a vizesblokkok, a Nefelejcsben és a Szivárványban a villamoshálózat teljeskörű korszerűsítése történt meg, a Felsővárosiban új tűzjelző rendszert telepítettünk, a Gyöngyvirágban pedig megszépült udvar várja vissza a gyerekeket.

Az általános iskolák közül a Táncsicsban a tető, a Sziget utcain a csapadékvíz-elvezetés újult meg, míg a KÉPES program keretében a Hétvezér és a Vasvári Pál iskola udvarain is jelentős fejlesztések történtek.

Külön öröm, hogy mindezek mellett az összes önkormányzati bölcsődei és óvodai csoportszobába sikerült klímaberendezést telepíteni, ami nagy könnyebbséget jelent a meleg napokon a kicsiknek és az ott dolgozóknak egyaránt. A felújítási munkálatok sora azonban még nem ért véget, az őszi időszakban a Hosszúsétatéri és a Ligetsori óvodák udvaraival folytatjuk! - tájékoztatott Cser-Palkovics András polgármester.

Városfejlesztés

  1. A remény otthona

    Új helyszínen, a Szent Kristóf Plébánia épületében folytatja segítő-támogató tevékenységét a RÉV Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia. A megújult maroshegyi épületben működik mostantól a nappali intézmény és a közösségi ellátás, amelyek a Móri útról költöztek át, valamint itt kapott helyet a közösségi szolgálat is. Az új épületet pénteken ünnepélyes keretek között avatták fel.

    2026.06.05.
  2. Új rámpa az otthonban

    y Új rámpa segíti az akadálymentes közlekedést a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény Feketehegy-Szárazréti Idősek Otthonában. A bruttó 11 millió forintból elkészült beruházás eredményeként a mozgáskorlátozottak az eddiginél sokkal könnyebben, akár önállóan is ki tudnak jutni az intézmény udvarára, ami jelentősen javítja az életminőségüket, a mindennapjaikat.

    2026.06.03.
  3. Okostanterem a Ciszterben

    Ünnepélyesen átadták a Ciszterci Szent István Gimnázium új okostantermét. Az intézmény ebben a tanévben csatlakozott az Alba Innovár Digitális Élményközpont programjához, melynek ez a huszadik állomása. A termet a Howmet Alapítvány támogatásának köszönhetően hozták létre és a projektben részt vett nyolc pedagógus közreműködésével mutatták be hétfőn délelőtt.

    2026.06.01.
  4. Indul a Nagyszombati felújítása

    Régóta várt fejlesztés indul el a Nagyszombati út felújításával, az első ütemben a Budai és a Zsolnai út közötti szakaszon. Mint az a keddi munkaterület átadáson elhangzott, az utat kiszélesítik, járdát építenek és az útburkolaton irányhelyes kerékpársávok is helyet kapnak, valamint az Aranybulla-sétánynál autóbusz-megállóhelyeket és gyalogos-átkelőhelyet telepítenek. 

    2026.05.26.