-
A remény otthona
Új helyszínen, a Szent Kristóf Plébánia épületében folytatja segítő-támogató tevékenységét a RÉV Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia. A megújult maroshegyi épületben működik mostantól a nappali intézmény és a közösségi ellátás, amelyek a Móri útról költöztek át, valamint itt kapott helyet a közösségi szolgálat is. Az új épületet pénteken ünnepélyes keretek között avatták fel.
2026.06.05. -
Új rámpa az otthonban
y Új rámpa segíti az akadálymentes közlekedést a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény Feketehegy-Szárazréti Idősek Otthonában. A bruttó 11 millió forintból elkészült beruházás eredményeként a mozgáskorlátozottak az eddiginél sokkal könnyebben, akár önállóan is ki tudnak jutni az intézmény udvarára, ami jelentősen javítja az életminőségüket, a mindennapjaikat.
2026.06.03. -
Okostanterem a Ciszterben
Ünnepélyesen átadták a Ciszterci Szent István Gimnázium új okostantermét. Az intézmény ebben a tanévben csatlakozott az Alba Innovár Digitális Élményközpont programjához, melynek ez a huszadik állomása. A termet a Howmet Alapítvány támogatásának köszönhetően hozták létre és a projektben részt vett nyolc pedagógus közreműködésével mutatták be hétfőn délelőtt.
2026.06.01. -
Indul a Nagyszombati felújítása
Régóta várt fejlesztés indul el a Nagyszombati út felújításával, az első ütemben a Budai és a Zsolnai út közötti szakaszon. Mint az a keddi munkaterület átadáson elhangzott, az utat kiszélesítik, járdát építenek és az útburkolaton irányhelyes kerékpársávok is helyet kapnak, valamint az Aranybulla-sétánynál autóbusz-megállóhelyeket és gyalogos-átkelőhelyet telepítenek.
2026.05.26.
Nyári intézményfelújítások közel 300 millió forint önkormányzati forrásból
Az elmúlt hónapokban mintegy 300 millió forint értékben végeztünk átfogó munkálatokat három bölcsődében, öt óvodában és négy általános iskolában
A Napraforgó bölcsődében tető- és részleges nyílászárócsere történt, míg a Mesevilágban és a Csemetében az acél külső oszlopokat erősítettük meg.
A Brunszvik Teréz Óvodában megújultak a vizesblokkok, a Nefelejcsben és a Szivárványban a villamoshálózat teljeskörű korszerűsítése történt meg, a Felsővárosiban új tűzjelző rendszert telepítettünk, a Gyöngyvirágban pedig megszépült udvar várja vissza a gyerekeket.
Az általános iskolák közül a Táncsicsban a tető, a Sziget utcain a csapadékvíz-elvezetés újult meg, míg a KÉPES program keretében a Hétvezér és a Vasvári Pál iskola udvarain is jelentős fejlesztések történtek.
Külön öröm, hogy mindezek mellett az összes önkormányzati bölcsődei és óvodai csoportszobába sikerült klímaberendezést telepíteni, ami nagy könnyebbséget jelent a meleg napokon a kicsiknek és az ott dolgozóknak egyaránt. A felújítási munkálatok sora azonban még nem ért véget, az őszi időszakban a Hosszúsétatéri és a Ligetsori óvodák udvaraival folytatjuk! - tájékoztatott Cser-Palkovics András polgármester.