-
A sportélet és gazdasági háttere
A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.
2026.06.11. -
A FIFA-vbtől a védelmi iparig
Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.
2026.06.03. -
VOSZ fórum júniusban
A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!
2026.06.03. -
Fejérben is felmérik a mezőgazdaság szerkezetét
A Központi Statisztikai Hivatal az ország 969 településén végzi el az Agrárium 2026 elnevezésű összeírást, amelynek során Fejér vármegyében közel 2000 gazdálkodó válaszait várják. A KSH szakemberei számítanak a gazdák együttműködésére, a nem kiemelt egyéni gazdaságoknak május 31-ig van lehetőségük az online válaszadásra, ezt követően összeírók keresik fel azokat, akiktől online nem érkezett adat.
2026.05.27.
November 3-ig jelentkezhetnek a vendéglátósok az idei Fehérvári Adventre
Az idei Fehérvári Advent 2023. december 1-jén kezdődik a Belvárosban, a faházakat, elárusító helyeket viszont január 1-ig van lehetőség bérelni, hiszen karácsony után és a Városi Szilveszteren is sokan vannak a Belvárosban.
Az előző években az Adventi vásárra személyes nyílt licitáláson volt lehetősége elnyerni a vendéglátósoknak a faházakat és egyéb elárusító helyeket, idén ez online történik majd, amihez november 3-ig van lehetőségük regisztrálnia a vendéglátósoknak.
Az ünnepi díszbe öltözött belvárosban a négy adventi héten keresztül karácsonyi hangulatú kiskoncertek szórakoztatják a járókelőket. Mesebeli gőzös zakatol a város karácsonyfája alatt, a hétköznapokon pedig a város óvodásai, kisiskolásai adnak műsort az adventi színpadon és nagyon sokan beszélgetnek esténként az ünnepi fényekkel díszített Belvárosban.
Regisztrálni ezen az oldalon tudnak a vendéglátósok: https://vasarilicit.varosgondnoksag.hu/