Női második, férfi negyedik helyezés a MÁV Előre röpiseinek hétvégi eredménye

Két röplabda felkészülési tornát is rendeztek hétvégén Fehérváron. A MÁV Előre csapatai az élvonalbeli bajnoki rajt előtt hasznos tapasztalatokat szerezhettek, jó ellenfelekkel találkozva. A férfiak két-két győzelemmel és vereséggel negyedikek lette, a női csapat három meccséből kettőt nyerve második.
2019.09.24. 16:25 |

A tizenkilencedik alkalommal megtartott Horváth Károly Emléktorna, egyben NB I-es felkészülési verseny idén kétnapos volt. A tornán a Sümeg, a Dunaferr, a MAFC és a MÁV vett részt magyar színekben, Szlovákiát pedig egy-egy pozsonyi és nyitrai csapat képviselte. A vendéglátó Fehérvár 2:1-re verte a sümegieket kezdésként, majd ugyanilyen arányban bizonyult jobbnak a nyitraiaknál is. A keresztjátékban azonban a dunaújvárosiak nyertek 2:1-re a MÁV Előre ellen, így a hazaiak a folytatásban a Pozsonnyal nézhettek farkasszemet a bronzcsatában. A kisdöntő első felvonását a fehérváriak, a másodikat és a harmadikat a szlovákok nyerték, így ők harmadik, a MÁV negyedik helyen fejezte be az emléktornát. A budapesti MAFC-BME valamennyi mérkőzését sikerrel hozta és aranyérmes lett, a Dunaferr végzett a második pozícióban.

A férfiak mellett az NB I-es újonc hölgyek is felkészülési röplabdatornán szerepeltek a hétvégén. Fésüs Irén játékosai a III. Dévényi Tibor Női Röplabda Emléktorna keretében, szombaton játszottak a székesfehérvári Felsővárosi iskolában.  háromcsapatos erőpróba nyitányán a házigazda MÁV Előre SC – BERICAP a Budaörsi DSE ellen lépett pályára és 3:1-es győzelmet aratott. A nap második mérkőzésén az NB II-ben nagy riválisnak számító Balatonfüred ellen 3:0-ra alulmaradtak Sydney Busáék. Zárásként pedig a BDSE és a fürediek csaptak össze egymással, a csatát utóbbiak nyerték 3:1 arányban.
A torna végeredménye: 1. Szent Benedek Balatonfüredi Röplabda Akadémia, 2. MÁV Előre SC – BERICAP, 3. Budaörsi DSE

Forrás és fotó: fehervarvolley.hu