Nívós nemzetközi tornának adott otthont a Kiskút Tenisz Klub

Közel száz versenyző állt rajthoz az egyhetes nemzetközi tenisz tornán a Kiksút Tenisz Klubban. A Viszló Transz Cup hosszú idő után az első olyan verseny volt a székesfehérvári létesítményben, melyre a határon túlról is érkezhettek versenyzők.

2021.05.03. 08:38 |

Azerbajdzsántól Svédországig sok országból érkeztek sportolók a Kiskút Tenisz Klubba. Az egyhetes Viszló Transz Cupon a tizenhat éves korosztály küzdött egymással, és nem is akárhogyan! A szezon egyik első honi szabadtéri megmérettetésén igazán színvonalas mezőny jött össze, igazán izgalmas, színvonalas meccseket hozott a torna, melyen az egyes mellett páros versenyt is bonyolítottak a szervezők. Az időjárás egész héten kegyes volt a résztvevőkhöz, egyedül a vasárnapi időjárás okozott némi felfordulást a kupa programjában. Ennek ellenére vasárnap a döntőkkel befejeződött a torna. A hölgyek egyes küzdelme magyar döntőt hozott, Fenyves Gérta 6:2, 3:6, 6:2 arányban győzte le Major Stellát. A fiúknál az osztrák Joel Schwaerzler sima két szettben (6:3, 6:1) győzött a szlovák Simon Norrman ellen. A párosoknál az Emma Karasova, Ema Mravcova szlovák duó 6:3, 6:1-gyel nyerte meg a Viszló Transz Cup fináléját India Fenieys (francia), Fenyves Gréta páros ellenében. A fiúknál osztrák – szlovák meccset hozott a döntő, itt Nico Hipfl és Joel Schwaerzler 6:0, 6:1 arányban győzött.